افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
خانه » پزشکی و سلامت » درمان ساده و بی خطر برای گلوی چرک کرده

درمان ساده و بی خطر برای گلوی چرک کرده

galoodard

کم کم با سرد شدن هوا ، سرما خوردگی ها و عفونت های تنفسی زیاد می شود. بسیاری از اوقات به محض اینکه حس می کنیم داریم سرما می خوریم شروع به استفاده از قرص های سرماخوردگی می کنیم. اما همیشه راه های ساده تری هم وجود دارد.

دکتر «محمدرضا شریف» روز پنجشنبه در سمینار علمی بیماریهای عفونی در دانشگاه علوم پزشکی کاشان، بیماریهای اسهالی و تنفسی را از شایعترین بیماریهای عفونی بیان کرد.

وی اظهار داشت: شایعترین علت مرگ و میر کودکان زیر پنج سال کشور حوادث و مسمویت هاست و ابتلا به بیماریهای حاد تنفسی و بیماریهای اسهالی از دیگر علل مرگ و میر آنان است.

دبیر سمینار علمی بیماریهای عفونی ( اسهالی و تنفسی) شایعترین علت بروز سرماخوردگی را نیز عوامل ویروسی عنوان کرد و افزود: مصرف آنتی بیوتیک در این نوع سرماخوردگی هیچگونه سودی ندارد و جهت درمان آن، خوردن مایعات فراوان و شستشوی بینی با محلول کلروسدیم توصیه می شود.

وی با اشاره به اینکه بیماری فارنژیت یا گلو درد ممکن است به دو صورت چرکی یا غیر چرکی باشد، تاکید کرد: طبق توصیه سازمان بهداشت جهانی در صورت یقین به ویروسی بودن گلو درد، درمان آنتی بیوتیک لازم نیست ولی اگر در تشخیص آن شک وجود داشته باشد باید درمان با آنتی بیوتیک انجام شود.

وی بهترین درمان در گلودرد چرکی را تزریق پنی سیلین عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه درمان خوراکی باید حداقل ۱۰ روز ادامه یابد و اکثر بیماران این دوره درمانی را به طور کامل سپری نمی کنند دچار عوارض روماتیسمی می شوند.

سمینار علمی بیماریهای عفونی ( اسهالی و تنفسی) به مدت دو روز با ارائه مطالبی از سوی متخصصین دانشگاه در خصوص بیماریهای عفونی دستگاه تنفسی فوقانی از جمله سرماخوردگی، گلودرد، فارنژیت و نیز بیماریهای عفونی دستگاه تنفسی تحتانی از جمله عفونت ریه، برونشیولیت در سالن «دکتر قریب» دانشگاه کاشان برگزار شد.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز
http://haftegy.ir/ http://www.joke4u.ir http://dfun.ir http://pctech.ir/ http://owjnews.ir http://www.javanfa.ir دانلود فول آلبوم