عزیزانم هنگام نشستن, بزرگان و ریش سپیدان را بر خود مقدم بدانید.(کوروش کبیر)
خانه » عمومی و متفرقه » آموزش و راهنمایی برای خرید کفش

آموزش و راهنمایی برای خرید کفش

کفش هایی که دارای بند دور مچ می باشند، ایمن تر از انواع دیگر می باشند زیرا شما مجبور نیستید برای نگه داشتن کفش در پا، فشار فراوانی بر پای خود وارد کنید و بندها این کار را انجام می دهند. منقبض نگه داشتن پا برای نگه داشتن کفش، سبب خستگی، درد مچ و تاول زدن پا می گردد

کفش جدید

۱) سعی کنید بعدازظهر ها را برای خرید کفش انتخاب کنید ، زیرا به طور طبیعی پای اشخاص صبح ها حدود نیم سایز کوچک تر از بعدازظهر هاست و سبب آن نیز این است که پا ها بعد از ظهر کمی متورم شده و به تبع آن سایزشان بزرگ تر می گردد.
 
۲) در موقع انتخاب کفش حتماً باید آن را پوشید و اتکا به نمره های درج شده روی آن برای اطمینان از اندازه بودن آن کافی نیست.
 
۳) اندازه پای اشخاص با افزایش سن، کم و بسیار شدن وزن و حتی بارداری تغییر می کند، لذا ملاک قرار دادن سایزهای قبلی در انتخاب آن کار صحیحی نیست.
 
۴) در هنگام خرید ، پوشیدن هر دو لنگه کفش ضروری است. در بیشتر اشخاص سایز یکی از پاها، بزرگ تر از دیگری است لذا این اشخاص لازم است که در انتخاب کفش ، پای بزرگ تر را ملاک قرار دهند نه پای کوچک تر را.
 
۵) راه رفتن با کفش در همان زمان خرید بسیار مهم است و اگر کفش بند دارد باید بندهای آن را بست و با آن چند قدم راه رفت.

۶) کفش مناسب کفشی است که انگشت شست پا به راحتی در آن حرکت کند و بین انگشت شست و لبه جلویی کفش، حدود نیم تا یک سانتی متر فاصله وجود داشته باشد.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


دانلود آهنگ جدید
استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز