آیا او (خدا) برای بنده اش کافی نیست؟ (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷
خانه » پزشکی و سلامت » ورزش و سلامت » بهترین راه ها برای سوزاندن کالری به مقدار زیاد

بهترین راه ها برای سوزاندن کالری به مقدار زیاد

بهترین راه ها برای سوزاندن کالری به مقدار زیاد

درست است که برای سوزاندن کالری دویدن خوب است ، اما بهترین راه نیست. تمرین های دیگری است که با انجام آنها می توانید چندین برابر بیشتر از دویدن کالری بسوزانید. با ما همراه باشید دوستان.

با دویدن، در هر دقیقه می توانید 10 کالری بسوزانید. هر چه با سرعت بیشتر بدوید، کالری بیشتری خواهید سوزاند. اما اگر خیلی دویدن را دوست ندارید و دنبال راهکارهای دیگری هستید، ما چند فعالیت که کالری زیادی می سوزاند را به شما معرفی کرده ایم.  به طور مثال، تمرین های بدنسازی، ایروبیک و … متابولیسم بدن را افزایش می دهند.

1. Kettlebell Swing (چرخش نیم دایره)

در این حرکت، پاها به عرض شانه باز می شود. یک وزنه در هر دوست می گیرید و به سمت پایین و پشت پاها خم می کنید و دوباره می ایستید. این چرخش به شکم و باسن فشار می آورد، تپش قلب را افزایش می دهد و موجب آب شدن چربی های ناحیه پهلو، شکم و باسن می شود.

این حرکت در هر دقیقه 20.2 کالری می سوزاند و تپش قلب را تا 93 درصد افزایش می دهد. این تمرین را دست‌کم 20 دقیقه در روز انجام دهید.

2. Indoor Rowing (پدال کششی)

اگر روزانه 30 دقیقه از این دستگاه استفاده کنید، در زمان بسیار کوتاهی بسیاری از چربی ها و کالری های اضافه را خواهید سوزاند. این حرکت کششی در هر دقیقه 12.5 کالری می سوزاند. یعنی یک فرد 85 کیلویی می تواند در عرض 30 دقیقه حدود 377 واحد کالری بسوزاند.

این حرکت، روی ماهیچه های بازو، پاها و کمر تاثیر می گذارد و جزو اصلی فعالیت های افرادی است که بدن‌سازی کار می کنند.

3. Burpees

این فعالیت 5 مرحله دارد که باید به ترتیب انجام شود. اول به حالت دو، روی زانوها خم می شوید و کف دست ها را روی زمین می گذارید. سپس پاها را به عقب باز می کنید و حالت شنا می گیرید. بعد به سمت زمین شنا می روید. در مرحله چهارم دوباره بلند می شود و در آخرین مرحله به طور کامل می ایستید و دستان خود را بالا می برید. یک فرد 82 کیلوگرمی با هر «برپی» 1.43 کالری می سوزاند. اگر بتوانید در هر دقیقه دست‌کم باید 7 تا 10 بار این تمرین را انجام دهید.

4. AirDyne Bike Sprints

این مدل دوچرخه تا 87 کالری در هر دقیقه می سوزاند

5. Jumping Rope

طناب زدن در هر دقیقه بین 100 تا 120 کالری می سوزاند.

6. Fat-Tire Biking

دوچرخه سواری با دوچرخه هایی که لاستیک های پهن دارند نیز به کاهش وزن کمک زیادی می کنند. در هر ساعت دوچرخه سواری، حدود 1500 کالری (25 کالری در هر دقیقه) می سوزد.

7. Cross-Country Skiing

اسکی کردن نه تنها برای سوزاندن کالری که برای قلب نیز مفید است. اسکی در هر دقیقه 12 کالری می سوزاند.

8. Tabata Jump Squats

نشست و برخاست های کششی، کالری بسیار زیادی می سوزانند. 20 ثانیه تمرین و 10 ثانیه استراحت کنید و در هر دقیقه 13.4 کالری بسوزانید. این تمرین را دست‌کم 30 دقیقه در روز انجام دهید.

9. Battling Ropes

طناب بدنسازی نیز از دیگر وسایل خوب برای سوزاندن کالری است. در هر دقیقه تمرین با این طناب، 10.3 کالری سوزانده می شود.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز
http://haftegy.ir/ http://www.joke4u.ir http://dfun.ir http://pctech.ir/ http://owjnews.ir http://www.javanfa.ir دانلود فول آلبوم