برخي برده به دنيا مي آيند، ديگران برده مي شوند و باز عده اي به سوي برده داري جذب مي شوند.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
خانه » پزشکی و سلامت » روانشانسی » چگونه در محل کار سریعا رشد کنیم و بدرخشیم

چگونه در محل کار سریعا رشد کنیم و بدرخشیم

چگونه در محل کار سریعا رشد کنیم و بدرخشیم

شاید شما نیز بسیاری از افراد را دیده باشید که در محل کارشان سریعا رشد کرده و مورد توجه رییس قرار میگیرند. اگر شما نیز دوست دارید اسرار رشد کردن در محل کار را بدانید. توصیه می کنم که این مطلب را حتما بخوانید.

مجله موفقیت: همه ما دوست داریم برای افزایش دستمزد، گرفتن ترفیع، داشتن یک آشنای خوب، یا داشتن یک اتاق کوچک برای کار، رییس خود را تحت تاثیر قرار دهیم. در اینجا، هشت راهکار ساده، بدون نیاز به تلاش زیاد ارائه شده تا در نظر رییس خود، باهوش، لایق و موثر به نظر بیایید.

۱- بر ساعت و زمان پیروز شوید

اغلب رییس ها معمولا سر یک ساعت ثابت، واردِ اتاق کار شما می شوند. پس اگر رییس شما همیشه در ساعت ۷:۵۰ وارد می شود، شما در ساعت ۷:۴۵ در محل کارِ خود حاضر باشید، حتی اگر ساعت ۸، زمان شروع کارِ اداری شما باشد.

نتیجه گیری: زودتر از رییس به محل کار رسیدن، شما را مشتاق و علاقه مند نشان می دهد.

________________________________________

۲- به رییس خود، صبح به خیر بگویید

هرچند خوال آلودگی و کسالت، اولین حالاتی است که در صبح احساس می کنید اما در حالی که لبخند بر چهره دارید، به رییس خود صبح به خیر بگویید.

نتیجه گیری: بیان دو کلمه دوستانه و محبت آمیز، می تواند به عنوان اولین اتفاق در روز، شما را مورد لطف رییس قرار دهد.

________________________________________

۳- برای انجام کارها، داوطلب شوید

اگر در محل کار، در یک جلسه یا گردهمایی حضور دارید و شخصی انجام کاری را پیشنهاد می کند، شما اولین فردی باشید که دست خود را به عنوان داوطلب بالا می برد. بدین ترتیب، شما مشتاق و علاقه مند به نظر خواهید رسید. شاید حجم کارتان بسیار زیاد باشد اما داوطلب شدن در اجرای پروژه ای مناسب، می تواند شناخت دیگران را نسبت به شما افزایش دهد.

نتیجه گیری: شما کاری را برعهده خواهید گرفت که خواهان آن هستید. این مسوولیت از طرف رییس به شما محول نشده است.

________________________________________

۴- از رییس خود، قدردانی کنید

اگر توسط رییس، اضافه حقوق یا ترفیع گرفتید، یا او کمی از وقتش را به شما اختصاص داد، در این صورت، از او تشکر و قدردانی کنید. می توانید مراتب سپاس خود را در یک نامه کوتاه نیز بیان کنید.

نتیجه گیری: هنگامی که دوره بعدی افزایش حقوق یا پاداش فرا می رسد، حدس می زنید چه کسی به عنوان اولین نفر برای دریافت اضافه حقوق یا ترفیع، به فکر و ذهنِ رییس خواهد آمد؟

________________________________________

۵- برای رییس یک فنجان قهوه درست کنید

گاهی به رییس خود بگویید: «من الان می خواهم برای خودم چای درست کنم، می توانم یک فنجان چای هم برای شما بیاورم؟» البته زیاد این کار را نکنید چون باعث می شود رییس شما را فردی چاپلوس فرض کند.

نتیجه گیری: بدون هیچ تلاشی، بر ذهن رییس تان این تاثیر را خواهید گذاشت که کارمندی ملاحظه کار، صمیمی و با محبت هستید زیرا روسا اغلب احساس می کنند بین کارمندانِ خود محبوب نیستند.

________________________________________

۶- هنگام صحبت، از واژه ها و اصطلاحات فنی استفاده کنید

به کلمات و جملاتی که رییس به کار میبرد، با دقت توجه کنید و در نشست ها، این جملات را در کلام خود به کار برید. این کار بازی با واژه ها نیست، بلکه شما به اثبات می رسانید که با رییس خود، هم عقیده بوده و دارای یک خط فکری هستید.

نتیجه گیری: گاهی اوقات، شما با به کار بردن کلمات و واژه های صحیح، به جا و مناسب، می توانید به هدف مورد نظر خود دست یابید.

________________________________________

۷- روش های جدیدی ابداع کنید

اگر موردی در محل کارتان خوب پیش نمی رود، در این صورت، توضیح دهید که به دلیل وجود یک خطا در شیوه کار است. آن گاه، سعی کنید که روند آن را اصلاح کنید.

نتیجه گیری: با این توضیح که: این اشتباه به محض اینکه من شیوه را تغییر دهم، به احتمال زیاد دیگر تکرار نمی شود، باعث می شوید در ذهن رییس تان، باقی بمانید.

________________________________________

۸- وانمود کنید در کار اداری خود، شور و اشتیاق دارید

حتی اگر شغلتان خشک و خسته کننده است، با این حال، وانمود کنید شور و اشتیاق دارید.

نتیجه گیری: بدین ترتیب، رییس شما تصور می کند واقعا به شغل خود متعهد هستید و خود را وقفِ آن می کنید. از طرفی شما با این کار، بیشتر از شغلتان لذت می برید.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


خرید کریو خرید وی پی ان خرید vpn خریدvpn خرید فیلترشکن خرید کاهش پینگ خرید کریو سایت اسپید vpn خرید vpn خرید کریو
استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز
http://haftegy.ir/ http://www.joke4u.ir http://dfun.ir http://pctech.ir/ http://owjnews.ir http://www.javanfa.ir دانلود فول آلبوم