کامیابی تنها در این است که بتوانی زندگی را به شیوه خودسپری کنی.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
خانه » پزشکی و سلامت » اخبار پزشکی » وضعیت دیابت در ایران دارد به کدام سمت میرود؟

وضعیت دیابت در ایران دارد به کدام سمت میرود؟

وضعیت دیابت در ایران دارد به کدام سمت میرود؟

شاید باورش سخت باشد ، اما آمار ها خبر های بدی در رابطه با وضعیت دیابت در ایران می دهند. طبق گفته ی بنیانگذار دیالیز در اصفهان تا 20 سال آینده نیمی از مردم ایران دچار بیماری دیابت خواهند شد.

بنیانگذار دیالیز در اصفهان گفت: بیش از نیمی از مردم ایران تا ۲۰ سال دیگر به بیماری دیابت مبتلا می‌شوند.

مهدی اذانی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اصفهان در هفته سلامت اظهار داشت: سال ۵۵ کار دیالیز را با یک بخش در اصفهان آغاز کردیم و به تدریج با افزایش تعداد بیماران، در حال حاضر بخش های دیالیز به ۳۴ مورد افزایش یافته است. گزیده اظهارات مهدی اذانی را در ادامه می‌خوانیم:

  • تا ۲۰ سال دیگر بیش از نیمی از مردم مبتلا به دیابت می‌شوند، بین ۴۰ تا ۴۵ درصد دیالیزی‌ها مبتلا به دیابت هستند و ۲۰ تا ۳۰ درصد بر اثر فشارخون به دیالیز احتیاج پیدا کردند.
  • دو بیماری خاموش عامل اصلی دیالیز هستند، بخشی از عادات غلط زندگی از جمله دیر شام خوردن و با فاصله کم خوابیدن ضمن اینکه صبح حالت کسالت به فرد دست می دهد باعث بزرگ شدن شکم می شود.
  • بیماری های کلیه روز به روز در حال افزایش است، کمبود ویتامین B۶ و ازدیاد دو ویتامین A و C سبب سنگ کلیه در بدن فرد می شود و نیاز به دیالیز پیدا می‌کنند.
  • گرد و غبارها مانع جدی جذب ویتامین D در فرد می‌شوند، اگر در گذشته افراد به راحتی می توانستند با پیاده روی در آفتاب یا نشستن نیم ساعت در مقابل آفتاب ویتامین D جذب کنند اما این امر امروز با وجود گرد و غبارها امکانپذیر نیست.
  • با توجه به شعار “ایمنی غذا از مزرعه تا بشقاب” امروز شاهدیم که آنچه بر سر سفره گذاشته می شود با مسائل غیر بهداشتی عجین شده و در بسیاری از مواقع شاهد آب با فلزات سنگین و رسوخ آن در مواد غذایی شدیم.
  • هر ۳۰ ثانیه در جهان یک نفر به دیابت مبتلا و هر ۳ دقیقه پای یک بیمار دیابتی قطع می‌شود.
اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز
http://haftegy.ir/ http://www.joke4u.ir http://dfun.ir http://pctech.ir/ http://owjnews.ir http://www.javanfa.ir دانلود فول آلبوم