هر انسانی مرتکب اشتباه می شود ؛اما فقط انسان های احمق اشتباه خود را تکرار می کنند.(سیسرون)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷
خانه » اخبار روز » اطلاعات کامل درمورد استخدام آموزش و پرورش در سال 94

اطلاعات کامل درمورد استخدام آموزش و پرورش در سال 94

اطلاعات کامل درمورد استخدام آموزش و پرورش در سال 94

آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال 94 به چه صورت خواهد بود

اطلاعات و جزئیات دقیق استخدام آموزش و پرورش در سال 94

سید محمد بطحایی در حاشیه گردهمایی توجیهی روسای گروه انجمن اولیا و مربیان که روز دوشنبه در باشگاه فرهنگیان برگزار شد، در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش اظهار کرد: در حال بررسی منابع آزمون استخدامی هستیم.

وی افزود: جدول سهمیه ها، رشته ها و منابع را آماده کرده ایم و تا هفته آینده به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارسال خواهیم کرد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه هدفمان این است تا زمان برگزاری آزمون استخدامی پیش از ماه مهر برگزار شود بیان کرد: اما مسابقه یکی از آئین نامه های سازمان مدیریت آزمونهای استخدامی است و باید به صورت سراسری و هر شش ماه برگزار شود و معتقدند آزمون استخدامی آموزش و پرورش باید در آبان برگزار شود اما تلاشی داریم تا آزمون پیش از شهریور برگزار شود تا داوطلبان بتوانند در مهرماه تحت آموزش دانشگاه فرهنگیان قرار گیرند.

بطحانی ادامه داد: سهمیه های استخدامی مطابق با نیازهای مورد نیاز در مناطق مختلف کشور است و هر منطقه بر اساس نیازهایی است که جذب نیرو سهمیه اختصاص می یابد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه افرادی که در آزمون استخدامی مورد پذیرفته می شود باید سهمیه ای به دانشگاه فرهنگیان بدهند بیان کرد: بودجه ای را برای برگزاری دوره یک ساله آموزشی در دانشگاه فرهنگیان پیش بینی نکرده ایم اما در حال بررسی هستیم و اگر توانستیم از سایر منابع هزینه های تحصیل این افراد در دانشگاه فرهنگیان را تامین کنیم و هیچ هزینه ای را از پذیرفته شدگان دریافت نکنیم اما اگر موفق به این کار نشدیم و یا توانستیم بخشی از هزینه ها را تامین کنیم بخش دیگر را از افراد دریافت می کنیم.

بطحایی یادآور شد: در آزمون استخدامی آموزش و پرورش فرزندگان فرهنگیان، مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی در شرایط برابر از اولویت برخوردار هستند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در ادامه درباره بیمه طلایی فرهنگیان نیز اظهار کرد: بیمه طلایی فرهنگیان طی امروز یا فردا نهایی می شود و دو بسته بیمه ای که بیشتر مورد اقبال فرهنگیان قرار گرفته نهایی شده است.

وی افزود: خدماتی که در سال گذشته توسط بیمه طلایی به فرهنگیان ارائه می شد در بسته شماره ۲ قرار گرفته است و داروهای ارزان قیمت در بسته شماره ۳ پیش بینی نشده است.

بطحایی ادامه داد: حق بیمه در بسته شماره ۲ معادل ۳۰ هزار تومان است که ۱۵ هزار تومان آن توسط بیمه شده و ۱۵ هزار تومان دیگر توسط دولت پرداخت می شود و حق بیمه در بسته شماره ۳ معادل ۲۵ هزار تومان است که ۱۵ هزار تومان آن توسط دولت و ۱۰ هزار تومان توسط بیمه شده پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه توصیه ما به فرهنگیان انتخاب بسته شماره ۳ است بیان کرد: بسته شماره ۳ پایه توسعه بسیار خوبی را داشته و داروهای ارزان قیمت از طریق بیمه پایه عرضه می شود به همین دلیل به فرهنگیان توصیه می کنیم تا بسته شماره ۳ را انتخاب کنند که سهم بیمه شده کمتر از بسته شماره ۲ است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره سرانه مدارس نیز بیان کرد: امسال در بحث سرانه مدارس از وضعیت خوبی برخوردار هستیم و نسبت به سال ۹۲ می توانیم ۷۰ درصد سرانه بیشتری را به مدارس بپردازیم و سرانه مدارس در سال ۹۴، دویست میلیارد تومان است.

وی درباره استفاده از مشارکت بخش خصوصی در اداره مدارس دولتی تصریح کرد: موضوع واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی را در سال گذشته نداشتیم بلکه از خدمات مدارس غیردولتی موفق برای اداره مدارس دولتی در مناطقی که با مشکل نیروی انسانی مواجه بودیم استفاده کردیم هم اکنون نیز در حال مذاکره با نمایندگان مجلس هستیم تا در مناطقی که با مشکل نیوی انسانی مواجه هستیم و مدارس مشکل تامین نیرو دارند از مشارکت بخش خصوصی استفاده کنیم.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز
http://haftegy.ir/ http://www.joke4u.ir http://dfun.ir http://pctech.ir/ http://owjnews.ir http://www.javanfa.ir دانلود فول آلبوم