لباس قدیمی را بپوشید ولی کتاب نو بخرید.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
خانه » دانلود » برنامه چیکیجا .جوابهای بازی چیکیجا

برنامه چیکیجا .جوابهای بازی چیکیجا

برنامه چیکیجا .جوابهای بازی چیکیجا

رنامه چیکیجا .جوابهای بازی چیکیجا

در این پست قصد معرفی بازی چیکجا را داریم

زندگی و مشغله های روزمره، همه افراد را از لحاظ فکری دچار خستگی میکند و این موضوع بر هیچکس پوشیده نیست. در عین حال بسیاری از مردم سعی میکنند تا این خستگی روحی را با انجام تفریحات متنوع از ذهن و فکر خود دور سازند تا انرژی لازم برای ادامه زندگی را داشته باشند! یکی از سرگرمی هایی که در این میان طرفداران بیشماری دارد، انجام بازی های مختلف با تلفن همراه است.

بازی “چیکیجا” که در ادامه آن را معرفی میکنیم، میتواند گزینه خوبی در این رابطه باشد. ما را در نقد و بررسی این بازی اندرویدی همراهی کنید.

 

گرافیک و رابط کاربری:

محیط بازی فوق با استفاده از ترکیب رنگ های زنده و هماهنگ، به گونه ای طراحی شده تا توجه کاربران را به خود جلب کند. علاوه بر این چیدمان مرتب اجزای صفحه، فونت مناسب، آیکن های زیبا و به کارگیری معدود افکت های تصویری، به جذابیت ظاهری این بازی اندرویدی کمک کرده است. این نقاط قوت را در منوها نیز میتوان دید و در کل باید گفت که “چیکیجا” دارای یک قالب گرافیکی یکپارچه و زیبا میباشد. البته دقت نظر و حسن سلیقه بیشتر در طراحی این قالب، میتوانست آن را به یک نمونه حرفه ای تر تبدیل کند هرچند تا این حد نیز قابل تحسین است.

جابجایی سریع بین صفحات مختلف و منوها و همچنین استفاده راحت از امکانات، از دیگر نکات مثبتی که باید برای بازی فوق نام ببریم. هرچند سبک “چیکیجا” ایجاب میکند که نیاز به پیاده سازی پیچیده ای نداشته باشد اما به هر حال رعایت استانداردها و اصول لازم در خلق یک رابط کاربری روان، غیر قابل انکار بوده و میتوان امتیازی را برای آن درنظر گرفت.

با توجه به موارد ذکر شده، AppReview امتیاز ۵ از ۵ را برای این بخش درنظر میگیرد.

 

گیم پلی:

در این بازی اندرویدی که به سبک معمایی میباشد، تصویرهایی به شما نشان داده میشود که از مفهوم آنها میبایست کلمه موردنظر را حدس زده و خانه های خالی را با استفاده از حروف بهم ریخته تکمیل کنید. راهنمای بازی همه چیز را به خوبی شرح داده است و به راحتی میتوانید نحوه انجام آن را فرابگیرید.

نکته قابل توجه اینجاست که پازل ها از دسته بندی های مختلفی مانند نام اشخاص معروف، شهرها، حیوانات، شخصیت های کارتونی و غیره تشکیل شده و علاوه بر داشتن جنبه خاطره انگیز،  تنوع لازم را در گیم پلی “چیکیجا” ایجاد کرده اند. علاوه بر این، تعداد پازل ها نیز که در ۲۸ سطح بندی قرار گرفته اند تا مدتی کاربران را مشغول خواهد کرد.

در “چیکیجا” چند نوع راهنمایی و کمک از جمله، ردکردن مرحله، نمایش یک جمله راهنما، نمایش صحیح یک حرف و پرسیدن از دوستان برای پاسخگویی به معماها در نظر گرفته شده است. مورد آخر درواقع همان قابلیت به اشتراک گذاری میباشد و در اینجا میتوانید تصویر پازل را برای دوستان خود ارسال نموده و در یافتن پاسخ از آنها کمک بخواهید!

هربازی یک سیستم امتیازدهی دارد و “چیکیجا” نیز از این قاعده مستثنی نیست. امتیازدهی در این بازی بدین صورت است که با پاسخ صحیح به هر پازل و با توجه به زمانی که برای این کار صرف کرده اید، تعدادی سکه و با پایان یافتن تعداد پازل های هر سطح، یک نشان دریافت خواهید کرد. نوار زمان بالای صفحه این موضوع را نشان میدهد و از ۴ قسمت تشکیل شده که طبق آن میتوانید از ۲۵ تا ۱۰ سکه برای هر پاسخ صحیح کسب نمایید. این سکه ها با استفاده از آیتم های راهنمایی که نام بردیم مصرف میشوند و در صورت تمام شدن آنها، باید به خرید بسته های سکه اقدام کنید.

پس از حل هر پازل، امتیاز بدست آمده به همراه نوار زمان که به آهستگی در حال بازگشت به وضعیت اولیه میباشد، به نمایش درمی آیند. یکی از ترفندهای جالب “چیکیجا” در همین صفحه نمایان میشود و کاربر را وادار به تصمیم گیری برای صبرکردن (تا پرشدن نوار زمان) و یا مصرف سکه میکند. هرچند این ترفند ساده به نظر میرسد اما ترکیب آن با کلیت سیستم امتیازدهی، باعث هیجان انگیزترشدن گیم پلی میشود.

آخرین مواردی که باید به عنوان نکات مثبت بازی فوق نام ببریم، نشان دادن پازل ها به صورت تصادفی و عدم رعایت ترتیب در آنها ،ادامه حل پازل از آخرین زمان تلف شده ای که کاربر از آن خروج کرده و نمایش شماره آخرین مرحله در کنار آیکن شروع، هستند و باعث میشوند تا امکان تقلب در “چیکیجا” از بین برود.

درپایان باید گفت که با وجود تلاش و زحمتی که تولیدکنندگان این بازی اندرویدی برای تولید آن کشیده اند اما انتظار میرفت پیاده سازی آن بطور هوشمندانه تری صورت پذیرد. برای مثال اصل روند تدریجی در سختی مراحل با توجه به نمایش تصادفی پازل ها رعایت نشده و میتوانست با دقت بیشتری همراه باشد. همچنین خطاهایی مانند کسرکردن مجدد سکه از کاربر بابت استفاده از یک راهنمایی تکراری که در هنگام خروج از یک معما و ورود دوباره به آن اتفاق می افتد، از جمله نواقص قابل ذکر هستند.

جمع بندی موارد اشاره شده توسط AppReview، امتیاز ۴.۵ از ۵ را برای این بخش به همراه دارد.

 

قیمت:

“چیکیجا” رایگان است و همانطور که اشاره شد فقط باید برای دریافت بسته های سکه، مبالغی را پرداخت کنید. با توجه به این موضوع و اینکه بازی فوق میتواند لحظات سرگرم کننده ای را برای شما فراهم کند، AppReview امتیاز ۵ از ۵ را برای این بخش درنظر میگیرد.

چیکجا

دانلود از طریق بارکد خوان کافه بازار اندروید

دانلود چیکجا

http://cafebazaar.ir/app/com.kaajdev.chikija/?l=fa#dlAppModal

اشتراک گذاری مطلب

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

 1. پاسخ های “چیکیجا 1.5.0”

  چند نکته:
  1. با هر بار نصب و اجرای بازی، مراحل جابجا و به صورت رندُم و اتفاقی ظاهر می شوند.
  2. نسخه ی اخیر این بازی دارای 252 مرحله است که برای سهولت در یافتن پاسخ های مراحل، این مراحل را به 9 گروه و براساس تعداد حروف سؤال و باز آن ها را به ترتیب الفبایی مرتب کرده ایم. برای مثال اگر سؤالی عنوان “اشخاص معروف” و 8 حرفی بود، تنها پاسخ “امیر کبیر” است یا تنها شهر 11 حرفی “گنبد سلطانیه” است. اما برای بعضی سؤالات، باید کمی فکر کنید و با اطلاعات عمومی خودتان و پاسخ های پیش رویتان، مطمئناً خواهید توانست پاسخ درست را انتخاب نمایید.
  3. همان طور که گفته شد سؤالات به 9 گروه تقسیم بندی شده اند و باید عنوان هر گروه را به دقت بخوانید، چون بسیاری از تصاویر برای گروه های مختلفی به کار رفته اند. برای مثال تصویر “ایاصوفیه” هم برای بنا به کار رفته است، هم برای شهر (که پاسخ آن “استانبول” است) و هم برای کشور (که پاسخ آن “ترکیه” است).
  4. بسیاری از تصاویر از زوایای مختلفی مورد سؤال قرار گرفته اند و ممکن است پاسخ بسیاری از مراحل تکراری و مشابه باشد. برای مثال برای کاراکتر “پینوکیو” ممکن است پاها، بینی و سایر قسمت های شاخش مورد سؤال قرار گرفته باشد. در مورد پاسخ های تکراری، ما فقط به یک بار نوشتن، بسنده کرده ایم. در مجموع، 252 مرحله دارای 178 پاسخ به شرح زیر هستند.
  5. بازی با تایمر معکوس، شما را به عجله وا می دارد و پیام هایی مبنی بر سرعت و عجله به شما می دهد. شما به این پیام ها کمترین توجهی نکنید و ضمن لذت از بازی، پاسخ ها را به دقت بررسی کنید.
  6. و نکته ی آخر این که در برخی از سؤالات علامت خط تیره (هایفن) می بینید، که نشانه ی ادامه دار بودن واژه ی مورد سؤال است. این خط تیره شما را به اشتباه نیندازد و کوتاه سخن این که در هر سؤالی خط تیره دیدید، آن را نادید بگیرید و به آن توجهی نکنید.

  1. اشخاص معروف

  1. 4 حرفی: عبدی
  2. 5 حرفی: پناهی، سهراب، شاملو، گاندی، ناظری، هدایت
  3. 6 حرفی: شجریان، شریعتی، فرهادی، مولانا
  4. 7 حرفی: اعتصامی، شکیبایی
  5. 8 حرفی: امیر کبیر

  2. برند و لوگو

  1. 3 حرفی: بیک، پست، کیا، ملت، هما
  2. 4 حرفی: پپسی، تامی، زمزم، گراد، مینو
  3. 5 حرفی: بوتان، سایپا، گلنار
  4. 6 حرفی: باربری، تارگوس، ذوب آهن، سپاهان، صادرات
  5. 7 حرفی: استقلال، رنگارنگ
  6. 8 حرفی: آتش نشانی، بیمه آسیا، پرسپولیس، هاکوپیان، همراه اول
  7. 9 حرفی: بیمه ایران
  8. 10 حرفی: ایران خودرو
  9. 11 حرفی: دانشگاه آزاد، سونی اریکسون، علمی کاربردی

  3. بنا

  1. 4 حرفی: خیام
  2. 6 حرفی: تاج محل، حافظیه
  3. 7 حرفی: ابن سینا، سنبازیل، کاخ سفید، نقش رستم
  4. 8 حرفی: ابوالهول، ایاصوفیه، باباطاهر، برج آزادی، برج میلاد، دیوار چین، عالی قاپو، میر چخماق
  5. 9 حرفی: کمال الملک، مسجد النبی، منار جنبان
  6. 10 حرفی: ارگ کریمخان، دروازه قرآن، فلک الافلاک، کاخ نیاوران
  7. 11 حرفی: گنبد سلطانیه

  4. حیوان

  1. 3 حرفی: جغد، فیل
  2. 4 حرفی: خروس، کلاغ
  3. 5 حرفی: توکان، خرچنگ، راکون، زرافه
  4. 6 حرفی: اسب آبی، بوفالو، پلیکان، شترمرغ، لاکپشت
  5. 7 حرفی: قورباغه، مارمولک
  6. 8 حرفی: فلامینگو
  7. 9 حرفی: اسب دریایی

  5. ساز

  1. 3 حرفی: بلز، تار، چنگ
  2. 4 حرفی: درام، هورن
  3. 5 حرفی: بانجو، سنتور، ویولن
  4. 6 حرفی: ترومپت، کمانچه
  5. 7 حرفی: ساز دهنی
  6. 8 حرفی: آکاردئون، ساکسیفون

  6. سرگرمی

  1. 3 حرفی: دوز، منچ
  2. 5 حرفی: دبلنا
  3. 7 حرفی: راز جنگل، ماروپله
  4. 8 حرفی: تیله بازی، قایم موشک، یکقل دوقل
  5. 9 حرفی: سوپر ماریو
  6. 10 حرفی: فوتبال دستی

  7. شهر

  1. 3 حرفی: دبی، یزد
  2. 4 حرفی: لندن، مسکو، ونیز
  3. 5 حرفی: اهواز، بوشهر، تهران، شیراز، کاشان، مدینه، همدان
  4. 6 حرفی: ابیانه، اصفهان
  5. 7 حرفی: خرم آباد، سلطانیه، نیشابور
  6. 8 حرفی: استانبول، بندر عباس
  7. 11 حرفی: کوآلالامپور

  8. کاراکتر

  1. 2 حرفی: نل
  2. 3 حرفی: بنر، کپل، هاچ
  3. 4 حرفی: سنجد، فردی، مخمل، ممول
  4. 5 حرفی: بامزی، بوشوگ، جیمبو، چوبین، وروجک
  5. 6 حرفی: برونکا، دوندون، زبل خان، سندباد، سمندون
  6. 7 حرفی: پسر شجاع، پسرخاله، پینوکیو، جهانگرد، گربه نره
  7. 8 حرفی: بالتازار، دالتونها
  8. 9 حرفی: بارباپاپا، بارباماما، پلنگ صورتی، حاجی فیروز، سرندیپیتی، هاپوکومار
  9. 10 حرفی: دارکوب زبله، لوک خوششانس
  10. 11 حرفی: شازده کوچولو، گوریل انگوری

  9. کشور

  1. 3 حرفی: چین، مصر
  2. 4 حرفی: هلند
  3. 5 حرفی: برزیل، ترکیه، روسیه، سوئیس، مالزی، مکزیک، یونان
  4. 6 حرفی: امارات
  5. 7 حرفی: اسپانیا، ایتالیا
  6. 8 حرفی: انگلستان، هندوستان
  7. 12 حرفی: آفریقای جنوبی

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


خرید کریو خرید وی پی ان خرید vpn خریدvpn خرید فیلترشکن خرید کاهش پینگ خرید کریو سایت اسپید vpn خرید vpn خرید کریو
استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز
http://haftegy.ir/ http://www.joke4u.ir http://dfun.ir http://pctech.ir/ http://owjnews.ir http://www.javanfa.ir دانلود فول آلبوم