برخي برده به دنيا مي آيند، ديگران برده مي شوند و باز عده اي به سوي برده داري جذب مي شوند.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
خانه » سرگرمی » دانستنی ها » آموزش کامل یوگا

آموزش کامل یوگا

آموزش کامل یوگا

آموزش کامل یوگا

یوگای صورت یوگای صورت برای گونه گذاری یوگای صورت دانلود یوگای صورت+گونه یوگای صورت فیروزه یوگای صورت چیست؟ یوگای صورت+pdf یوگای صورت تصویری یوگای صورت برای چاقی صورت یوگای صورت با تصویر یوگا چیست یوگا برای لاغری یوگا برای لاغری ران ورزش یوگا برای لاغری حرکات یوگا برای لاغری شکم دانلود یوگا برای لاغری یوگا لاغری دانلود آموزش یوگا برای لاغری فواید ورزش یوگا برای لاغری دانلود کتاب یوگا برای لاغری حرکات یوگا برای لاغری پهلو یوگا در بارداری يوگا در بارداري یوگا در دوران بارداری آموزش یوگا در بارداری یوگا بارداری کلاس یوگا بارداری در تهران ورزش یوگا در دوران بارداری یوگا نیدرا یوگانیدرا چیست يوگا نيدرا یوگای نیدرا دانلود یوگانیدرا فواید یوگا نیدرا آموزش یوگا نیدرا دانلود آهنگ یوگا نیدرا تمرین یوگانیدرا تمرینات یوگا نیدرا یوگا در 28 روز یوگا در 28 روز pdf یوگا در 28 روز دانلود یوگا در 28روز ریچارد هیلتمن آموزش یوگا در 28 روز کتاب یوگا در 28 روز دانلود کتاب یوگا در 28 روز کتاب آموزش یوگا در 28 روز دانلود آموزش یوگا در 28 روز دانلود كتاب يوگا در 28 روز یوگای بارداری يوگاي بارداري کلاس یوگای بارداری حرکات یوگای بارداری یوگا راه کمال یوگای راه کمال يوگا راه كمال يوگاي راه كمال باشگاه یوگا راه کمال باشگاه یوگای راه کمال یوگا بارداری یوگای بارداری يوگا بارداري یوگا در بارداری یوگا و بارداری کلاس یوگا بارداری کلاسهای یوگا بارداری کلاس یوگا بارداری در تهران یوگا در دوران بارداری

 در این بیماری آرامش فکری و سازگاری با بیماری از اهمیت زیادی برخوردار است و از آن‌جا که یوگا علاوه بر جسم روی روح و روان فرد تأثیر می‌گذارد در کنار تأثیرات جسمی می‌تواند در برقراری آرامش روانی هم به بیماران کمک ‌کند. انجمن ام‌اس طی دو سال برای مبتلایان به ام‌اس کلاس‌های یوگا برگزار کرد.

شرکت در این دوره‌ها به صورت نیم‌بها بود و بیمار در صورت داشتن تعادل نسبی می‌توانست از این کلاس‌ها استفاده کند. حتی بیمارانی که قادر به راه رفتن نبودند به صورت نشسته یوگا انجام می‌دادند. شرکت در این دوره‌ها تأثیرات مثبت فراوانی روی بیماران داشت تا جایی‌که با کاهش علایم بیماری برخی از آن‌ها تصور می‌کردند خوب شده‌اند.

اما متأسفانه به دلیل هزینه‌های بالای درمان ام‌اس بسیاری از بیماران از ادامه یوگا بازماندند. ضمن این‌که انجمن فقط در یک نقطه از تهران این کلاس‌ها را برگزار می‌کرد و حتی در صورت رایگان بودن کلاس‌ها باز هم پرداخت هزینه رفت‌و‌آمد برای برخی افرادی که از نقاط دور می‌آمدند مشکل بود. از طرفی بسیاری از مؤسسه‌های یوگا حاضر نبودند به صورت رایگان یا نیم‌‌بها برای بیماران مبتلا ام‌اس دوره برگزار کنند و تمام این مشکلات باعث کم‌رنگ شدن دوره‌های یوگای وابسته به انجمن ام‌اس در سال‌های بعد شد.


  یوگا و روان‌شناسی

بسیاری از آن‌چه در روان‌شناسی و روان‌درمانی انجام می‌شود به نوعی در یوگا وجود دارد. اولین درس یوگا مدیریت خشم و استرس است. در یوگا تکنیک‌هایی وجود دارد که دارای قسمت‌ جسمانی (تمرینات نرمش) و قسمت روانی است و تأثیر زیادی در بهداشت روان افراد دارد. به کسانی که از مشکلات جسمانی با ریشه روانی، اضطراب، استرس‌ شدید و مزمن و افسردگی رنج می‌برند، بیشتر از سایرین توصیه می‌شود از یوگا استفاده کنند، زیرا یوگا یک ورزش نیست بلکه وسیله‌ای است برای آرام‌سازی و بینش‌دهندگی.


آموزش کنترل اضطراب با تمرینات یوگا


روان‌شناسان اغلب به آموزش مهارت‌های خودیاری می‌پردازند که بتوانند آن‌ها را برای مقابله در موقعیت‌های دشوار به کار گیرند. آموزش کنترل اضطراب نیز به افراد کمک می‌کند تا علایم اضطراب را تشخیص دهند و تکنیک‌هایی برای بهبود این علایم به کار بندند. به‌طور کلی هر هیجانی از جمله ترس یا اضطراب با تغییرات فیزیولوژیک با یک‌سری علایم جسمانی مانند تغییر ضربان قلب، تغییر دمای بدن، تغییر تنفس و انقباضات عضلانی همراه است. بنابراین با کنترل صحیح این نشانه‌های جسمانی می‌توان هیجانات را کنترل کرد. افزایش تمرکز، هوشیاری، تعادل ذهن و به‌طور کلی خودآگاهی هیجانی نیز در کنترل هیجاناتی از جمله اضطراب نقش مؤثری دارند. هر چقدر که فرد از هیجاناتش شناخت و آگاهی بیشتری داشته باشد، بهتر می‌تواند آن‌ها را کنترل و مدیریت کند. از جمله مهارت‌هایی که برای کنترل اضطراب بسیار مفید است، انجام تکنیک‌های یوگا است که به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌شود. انجام منظم این تکنیک‌ها در موقعیت‌های مناسب (مثلاً محیطی آرام در منزل) موجب می‌شود که فرد در موقعیت‌های اضطراب‌زا، کنترل بیشتری بر خود داشته باشد و با حفظ آرامش، آگاهی و تعادل ذهن و در نتیجه اضطراب خود را کنترل کند.


۱) وضعیت تعادلی درخت (اک پاداآسانا)

وزن بدن روی یک پا، نگاه به روبه‌رو و تمرکز بر کف پایی که روی زمین است. وضعیت‌های تعادلی مـوجب تـمـرکز و هماهنگی و تعادل در نیمکره‌های مغز می‌شوند. این وضعیت به شکل ساده نیز قابل اجرا است. به طوری که کف یکی از پاها را روی پای دیگر که بر زمین قرار دارد می‌گذاریم و دست‌ها هم کنار بدن قرار می‌گیرند.


۲) وضعیت تن‌آرامی (شاواسانا)
در این تکنیک فرد با نظم و ترتیب بر تک‌تک اندام‌ها از انگشتان پا تا تاج سر تمرکز و آن‌ها را شل و رها می‌کند. به‌طوری که انبساط و آرامش عضلانی در تمام بدن ایجاد شود. این تکنیک علاوه بر رفع تنش‌های عضلانی، خودآگاهی فرد را نیز افزایش می‌دهد.


۳) وضعیت مراقبه (مدیتیشن)
در وضعیت راحتی بنشینید و به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بر ریتم طبیعی تنفس تمرکز کنید و از تنفس طبیعی آگاه باشید. این تمرین موجب آرامش، تمرکز و خودآگاهی می‌شود.


۴) وضعیت کشش رو به عقب (هاستااوتاآسانا)
با یک دم به آرامی و در حد توان به عقب خم شوید و با بازدم برگردید. به‌طور کلی تمرینات یوگا با تمرکز و آگاهی، همراه با تنفس و آرامش و در حد توان انجام می‌شوند. تمرینات کششی هم موجب آرامش و کاهش نشانه‌های فیزیولوژیک ناشی از اضطراب می‌شوند.

منبع: پیک تندرستی

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز
http://haftegy.ir/ http://www.joke4u.ir http://dfun.ir http://pctech.ir/ http://owjnews.ir http://www.javanfa.ir دانلود فول آلبوم