کسی را که به تو شنا یاد داد، غرق مکن.
خانه » عمومی و متفرقه » خیاطی و بافتنی » آموزش بافت شال گردن

آموزش بافت شال گردن

آموزش بافت شال گردن

آموزش بافت شال گردن

بافت شال گردن مردانه بافت شال گردن مردانه با قلاب بافت شال گردن مردانه با دو میل آموزش بافت شال گردن مردانه مدل بافت شال گردن مردانه طرز بافت شال گردن مردانه روش بافت شال گردن مردانه انواع بافت شال گردن مردانه طریقه بافت شال گردن مردانه اموزش بافت شال گردن مردانه با دو میل بافت شال گردن با دست بافت شال گردن با انگشتان دست آموزش بافت شال گردن با دست روش بافت شال گردن با دست طریقه بافت شال گردن با دست آموزش بافت شال گردن با انگشتان دست آموزش بافت شال گردن با انگشت دست آموزش بافت شال گردن مردانه با دست طرز بافت شال گردن با دست مدل بافت شال گردن با دست بافت شال گردن با قلاب بافت شال گردن با قلاب بافی آموزش بافت شال گردن با قلاب طرز بافت شال گردن با قلاب روش بافت شال گردن با قلاب اموزش بافت شال گردن با قلاب بافی طریقه بافت شال گردن با قلاب بافت شال گردن مردانه با قلاب انواع بافت شال گردن با قلاب نقشه بافت شال گردن با قلاب بافت شال گردن با انگشتان دست آموزش بافت شال گردن با انگشتان دست آموزش بافت شال گردن با انگشت دست بافت شال گردن با انگشت بافت شال گردن با انگشتان آموزش بافت شال گردن با انگشت آموزش بافت شال گردن با انگشتان دست آموزش بافت شال گردن با انگشت دست روش بافت شال گردن با انگشت بافت شالگردن با انگشتان دست طرز بافت شال گردن با انگشت بافت شال گردن با چهار انگشت آموزش بافت شال گردن با انگشتان بافت شال گردن ساده بافت شال گردن ساده با قلاب بافت شال گردن ساده مردانه بافت شال گردن ساده با دو میل آموزش بافت شال گردن ساده آموزش بافت شال گردن ساده با میل طرز بافت شال گردن ساده طریقه بافت شال گردن ساده روش بافت شال گردن ساده آموزش بافت شال گردن ساده با دو میل بافت شال گردن با دو میل آموزش بافت شال گردن با دو میل انواع بافت شال گردن با دو میل طرز بافت شال گردن با دو میل اموزش بافت شال گردن مردانه با دو میل آموزش بافت شال گردن ساده با دو میل بافت شال گردن مردانه با دو میل بافت شال گردن ساده با دو میل مدل بافت شال گردن با دو میل روش بافت شال گردن با دو میل بافت شال گردن دخترانه بافت شال گردن دخترانه با میل دانلود آموزش بافت شال گردن دخترانه آموزش بافت شال گردن دخترانه طرز بافت شال گردن دخترانه مدل بافت شال گردن دخترانه روش بافت شال گردن دخترانه آموزش بافت شال گردن دخترانه با قلاب اموزش بافت شال گردن دخترانه جدید انواع بافت شال گردن دخترانه بافت شال گردن زنانه بافت شال گردن زنانه با قلاب بافت شال گردن دخترانه آموزش بافت شال گردن زنانه مدل بافت شال گردن زنانه طرز بافت شال گردن زنانه آموزش بافت شال گردن زنانه با میل طریقه بافت شال گردن زنانه آموزش بافت شال گردن زنانه ساده آموزش تصویری بافت شال گردن زنانه 2015 2014 زمستان 93 پاییز

بافتنی از آن هنرهایی است که طرفداران بسیاری دارد، به‌خصوص در این روزهای سرد که هیچ چیز بیشتر از یک لباس بافتنی گرم نمی‌چسبد،به همین دلیل ما آموزش بافتنی را از این شماره آغاز می‌کنیم و اگر در این راه همراه ما باشید، می‌آموزید که چگونه شال، کلاه، دستکش و ژاکت ببافید و با مدل‌های بافتنی امسال هم بیشتر آشنا خواهید شد.

 
بافتنی از آن هنرهایی است که طرفداران بسیاری دارد، به‌خصوص در این روزهای سرد که هیچ چیز بیشتر از یک لباس بافتنی گرم نمی‌چسبد، کافی است سری به میدان حسن‌آباد تهران بزنید تا ببینید خانم‌های بسیاری سراغ کاموا، بافتن و انواع الگوهای بافتنی هستند و کاموافروشی‌ها بیش از هر زمان دیگری از سال شلوغ بوده و در گوشه‌ و کنار همین مغازه‌ها خانم‌ها به یکدیگر روش‌های جدید بافتن را یاد می‌دهند، به همین دلیل ما آموزش بافتنی را از این شماره آغاز می‌کنیم و اگر در این راه همراه ما باشید، می‌آموزید که چگونه شال، کلاه، دستکش و ژاکت ببافید و با مدل‌های بافتنی امسال هم بیشتر آشنا خواهید شد.

وسایل مورد نیاز:

دو کلاف ۵۰ گرمی کاموا (بهتر است طرح‌های اسپرت را انتخاب کنید)
میل شماره ۴

هنگامی که بافتن باریکه‌ای شبیه آنچه در تصویر زیر نشان داده شده است را یاد گرفتید، یکی را از رو ببافید، دیگری را از زیر و اینگونه ادامه دهید. برای پوشیدن شال بهتر است انتهای هر طرف را در جلو رها کنید.
در ۱۵ مرحله به شال‌تان برسید .

مرحله یک:
۳ دونه بیندازید.

مرحله ۲:
رج یک: ۲ دونه را بافته و دونه آخر را نبافته و به حال خود رها کنید.

مرحله ۳:
رج ۲: با نخ کاموایی که در پشت میل قرار دارد، یک دونه را بافته و سپس یک دونه زیاد کنید (روش اضافه کردن را در تصویر ببینید)؛ دونه بعدی را بافته و دونه آخر را نبافته و به حال خود بگذارید.

 

آموزش بافت شال گردنی, آموزش بافت شال گردن مردانه

مرحله ۴:
رج ۳: با نخ کاموایی که در پشت میل قرار دارد، یک دونه را بافته و سپس یک دونه زیاد کنید، این کار را تا دونه ماقبل آخر ادامه دهید. دونه آخر را نبافته و به حال خود  بگذارید.

مرحله ۵:
رج ۳ را به همان شکل ادامه دهید تا زمانی که تعداد دونه‌های شما به عدد ۲۴ برسد. (در این هنگام پهنای بافتی شما باید حدود ۱۲ سانتی‌متر باشد).

مرحله ۶:
حال بدون اضافه کردن دونه‌ای و با همان ۲۴عدد، بافتن خود را ادامه دهید تا شال گردن به ۱۰ سانتی‌متر برسد. به‌خاطر بسپارید که دونه آخر را نباید ببافید.

 

hou3483

حال بافت را به ۲ قسمت تقسیم کنید (روش تقسیم کردن را در تصویر مشاهده کنید). هنگامی که این کار را تمام کردید، نیمی از دونه‌ها روی میل‌های دوطرفه و نیمی دیگر روی میل‌های خودتان قرار می‌گیرد.

مرحله ۸:
دونه‌هایی را که روی میل‌های خودتان قرار دارند، ببافید (به دونه‌های قرار گرفته روی میل‌های دوطرفه کاری نداشته باشید). به‌خاطر بسپارید که دونه آخر را نباید ببافید. حدود ۴ سانتی‌متر ببافید. حال این دونه‌ها را در یک نخ کرده و به حال خود بگذارید. کاموا را با قیچی ببرید. مطمئن شوید که به میزان کافی کاموا بگذارید، چون دوباره به این دونه‌ها برمی‌گردیم.

مرحله ۹:
حال همین کار را برای دونه‌هایی که روی میل‌های دو طرفه قرار دارند، تکرار کنید. درست به همان صورت قبل.

مرحله ۱۰:
حال تمام دونه‌ها را روی یک میل قرار داده و بافتن را به این ترتیب ادامه دهید؛ یک میل بردارید، یک دونه از میل دو طرفه در این میل بیندازید، سپس یک دونه از میلی که از ابتدا در دست داشتید، این کار را ادامه دهید تا تمام دونه‌ها در میل قرار بگیرند.

مرحله ۱۱:
حال بافتن را شروع کرده و ادامه دهید. به‌‌یاد بسپارید که دونه آخر را نباید ببافید. بافتن را تا حدود ۴۰ سانتی‌متر دیگر ادامه دهید، (برای آنکه سایز شال گردن مناسب باشد، اگر برای کودک می‌بافید، سانتی‌مترهای کمتری ببافید و اگر برای بزرگسال می‌بافید، سانتی‌مترهای بیشتری ببافید).

مرحله ۱۲:
حال دوباره مرحله ۷ را تکرار کنید. دونه‌ها را به دو بخش مساوی تقسیم کرده و در دو میل جداگانه قرار دهید.

مرحله ۱۳:
حال دوباره مراحل ۸، ۹ و ۱۰ را تکرار کنید.

مرحله ۱۴:
در این مرحله به بافتن ادامه دهید. به‌خاطر بسپارید که دونه آخر را نباید ببافید. حدود ۶ سانتی‌متر دیگر ببافید.

مرحله ۱۵:

hou3484 hou3485

ایان کار: یک دونه را ببافید، حال کم کردن دونه‌ها را شروع کنید (چگونه کم کردن را در تصویر مشاهده کنید) و کار بافتن را به همین ترتیب ادامه دهید تا رج تمام شود. به یاد بسپارید که دونه آخر را نباید ببافید. این کار را به همین ترتیب ادامه دهید؛ در آخر تنها ۳ دونه باقی می‌ماند. حال دونه‌های باقیمانده را کور کنید. با استفاده از سوزن ملیله دوزی، انتهای شال بافته شده را مرتب کنید.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز