اسایش و راحتی امروز حاصل رنج و زحمت دیروز است.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
خانه » پزشکی و سلامت » جنسی » چه زمانی نگران کاهش میل جنسی خود باشیم

چه زمانی نگران کاهش میل جنسی خود باشیم

http://www.javanfa.ir/wp-content/uploads/2015/06/%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%86-%D8%AA%D9%88%D8%AC%D9%87-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF.jpg

همه چیز درمورد میل جنسی و دلایل کاهش آن

چرا میل جنسی افراد در زمان های مختلف کم و زیاد می شود

میل جنسی کم لزوما چیزی نیست که بخواهد موجب نگرانی شود. چیزی به اسم مرحله طبیعی تمایل جنسی وجود ندارد. این که چقدر و چه مدت به رابطه ی جنسی نیاز دارید در زن ها با هم فرق می کند. در این جا می خواهیم به اوقاتی اشاره کنیم که ممکن است در آن میل جنسی تان کم باشد، در حالی که کاملاً طبیعی است.

– عادت ماهیانه تان نزدیک است (یا این که تازه شروع شده)

چرخه ی قاعدگی یک زن تأثیر زیادی بر میل جنسی اش دارد. در حالی که اکثر زنان درست پیش از تخمکگذاری، تغییرات زیادی را در میل جنسی خود حس می کنند، در مدت زمانی که نزدیک عادت ماهیانه تان است احساس ناخوشایندی خواهید داشت.

– شما باردارید

تهوع و خستگی به طور کلی نمی تواند باعث شود که زن احساس نیاز جنسی داشته باشد و به خاطر همین است که میل جنسی در سه ماهه ی اول بارداری بسیار کم است. اما در سه ماهه ی دوم، وقتی وضعیت هورمون ها تغییر می کند، بسیاری از زنان خواهان رابطه ی جنسی هستند.

– شما یک بچه دارید یا باید به او شیر دهید

دوره ی پس از زایمان، یک رویداد بیولوژیکی است. بعد از آن که زنی بچه ای را به دنیا آورد، هورمون های جنسی او تغییر می کنند و استروژن کمتری تولید کرده که باعث می شود تمایل کمتری به رابطه ی جنسی داشته باشد و به جای آن توجه اش معطوف بچه اش شود. اگر به بچه تان شیر می دهید، بدن تان هم پرولاکتین تولید می کند، هورمونی که به تولید شیر کمک می کند، و بعدها میل جنسی را کم و متوقف می کند.

– شما در حال تجربه ی «یک تغییر» هستید

برخی زنان در دوران پیش از یائسگی به طور مداوم میل جنسی بالایی دارند. اما این سطح برانگیختگی زیاد طول نمی کشد، وقتی میزان استروژن و تستسترون کاهش می یابد، تمایلات جنسی هم کم می شود. به این مسئله، بالا رفتن دمای بدن، بدخوابی و عرق کردن شبانه را هم اضافه کنید.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز
http://haftegy.ir/ http://www.joke4u.ir http://dfun.ir http://pctech.ir/ http://owjnews.ir http://www.javanfa.ir دانلود فول آلبوم