به زبانت اجازه نده که قبل از اندیشه ات به کار افتد.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
خانه » پزشکی و سلامت » اخبار پزشکی » بی خوابی چه تاثیراتی روی سلامت ما دارد

بی خوابی چه تاثیراتی روی سلامت ما دارد

بی خوابی چه تاثیراتی روی سلامت ما دارد

تاثیرات جبران ناپذیر بی خوابی روی سلامت ما

همه چیز درمورد بی خوابی و عواقب آن

حسین ابراهیمی مقدم متخصص روانشناسی  با اشاره به تاثیرات کم خوابی بر روی مغز و بدن به طور کلی گفت: نخوابیدن میزان ترشح هورمون استرس موسوم به کورتیکاسترون در بدن افزایش می‌دهد و به میزان قابل توجهی از میزان تولید سلول‌های جدید مغزی کاسته می شود.

ابراهیمی مقدم با بیان تاثیرات بی‌خوابی بر بدن افزود: خواب به دو دسته اصلی تقسیم می شود دسته اول خوابی هست که در آن فرد خواب دیده با چشمان بسته و چشم در کاسه چشم یا حدقه تکان نمی‌خورد و خواب دو م خوابی است که چشم در کاسه چشم تکان می‌خورد و به نحوی که حتی با چشم غیر مسلح و یک شخص که از بیرون هم نگاه می‌کند متوجه حرکات چشم فرد خوابیده می‌شود.
محدودیت خواب و بیماری های مفرد در هر دو نوع خواب اثراتمعکوس دارد ولی بر روی این دو نوع خواب که اصطلاحا به عنوان خواب رند تلقی می شود تاثیرات منفی بیشتری دارد  به نحوی که بی‌خوابی‌های دراز مدت منجر به مشکلاتی از قبیل عدم تمرکز، مشکلات معده و روده، به هم ریختگی هورمون ها و عدم التیام سلول های آسیب دیده در کنار مشکلات روده‌ای خواهد بود افرادی که به صورت دراز مدت محدودیت از خواب را تجربه کردند جدایی از پیری زودرس احتمال توهم و هزیان و مشکلات روان‌شناختی را هم داشته است.
وی در ادامه با اشاره به خواب رند تصریح کرد: خواب رند به عنوان شارژ روانی بدن و به طبع محرومیت از‌آن، تاثیرات روانی خیلی زیادی دارد و خواب دیگر که به عنوان «ناندند» شناخته می شود بیشتر از نظر جسمانی به وضعیت بدنی خواب را تامین می‌کند و محرومیت از آن مشکلات جسمانی مثل زخم معده، زخم عثنی عشر و مواردی از این درد را در پی دارد.
روانشناس خاطر نشان کرد: واقعیت این است که سلول‌های مغزی بعد از دوران بلوغ تولید و تکثیر چندانی ندارد و صرفا در صورت آسیب ترمیم بهتری در آنها صورت می‌گیرد آن ترمیم هم در شاخه‌ها متاسفانه آسترون و دندریت را در بر می‌گیرد و در جسم سلولی تحرک وجود ندارد.
اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز
http://haftegy.ir/ http://www.joke4u.ir http://dfun.ir http://pctech.ir/ http://owjnews.ir http://www.javanfa.ir دانلود فول آلبوم