امام علي(ع):هر كه نگاه خود را از حرام باز دارد دلش آرام خواهد شد.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
خانه » پزشکی و سلامت » روانشانسی » روشی نوین برای ترک اعتیاد در سال 2015

روشی نوین برای ترک اعتیاد در سال 2015

روشی نوین برای ترک اعتیاد در سال 2015

روش پیشنهاد شده برای ترک اعتیاد با شیوه ی کاملا متفاوت

با این روش می توان اعتیاد به هرچیزی را راحت تر از همیشه ترک کرد

دانشمندان موسسه تحقیقاتی اسکریپس آمریکا در سال 2013 دریافتند، با مهارکردن پروتئینی موسوم به actin می‌توانند خاطرات مرتبط با استفاده از مواد مخدر را از ذهن معتادین پاک کرده و خاطرات بلندمدت دیگر مانند ترس یا پاداش غذایی را دست‌نخورده نگه دارند.

با این حال مشکلی که وجود داشت این بود که چون پروتئین actin برای عملکرد بدن حیاتی است، حتی یک دوز از دارویی که فعالیت آن را مهار کند، می‌تواند برای شخص مرگبار باشد.

در پژوهش جدید، همان تیم تحقیقاتی رویکردی را شناسایی کرده که به طور گزینشی actin را در مغز حیوانات هدف قرار می‌دهد و خطری برای مابقی بدن ایجاد نمی‌کند.

این شیوه شامل استفاده از یک موتور مولکولی موسوم به nonmuscle myosin II یا (NMII) است که از شکل‌گیری خاطرات پشتیبانی می‌کند. تیم علمی با استفاده از ترکیبی به نام blebbistatin که NMII را مهار می‌کند، توانست بر خاطرات بلندمدت مرتبط با ماده مخدر اثر بگذارد.

محققان همچنین دریافتند درمان حیوانات معتاد به مت‌آمفتامین با یک تزریق blebbistatin، خاطرات مرتبط با این ماده را مختل کرد و بازگشت معتادین به آن‌ها برای دست کم 30 روز مسدود شد.

این دارو دارای اثری استثنایی بر خاطرات مرتبط با ماده مخدر است و همچنین حیوانات را قادر ساخت خاطرات جدیدی را شکل دهند.

دانشمندان موسسه تحقیقاتی اسکریپس هم‌اکنون به دنبال تولید مهارکننده مولکولی کوچک NMII به عنوان ابزاری برای کاهش‌دادن نرخ بازگشت معتادین به این ماده مخدر هستند. جزئیات این دستاورد علمی در مجله Molecular Psychiatry ارائه شد.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز
http://haftegy.ir/ http://www.joke4u.ir http://dfun.ir http://pctech.ir/ http://owjnews.ir http://www.javanfa.ir دانلود فول آلبوم