نباید از خسته بودن خود شرمنده باشی بلکه فقط باید سعی کنی خسته آور نباشی.
خوش آمدید - امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
خانه » اخبار روز » آیا ربات های تلگرام اطلاعات شخصی ما را می دزدند؟

آیا ربات های تلگرام اطلاعات شخصی ما را می دزدند؟

تلگرام

همه چیز درمورد ربات های تلگرام و دزدی اطلاعات شما

آیا ربات های تلگرام می توانند به اطلاعات شخصی ما دست یابند؟

دزدی به سبک ربات‌ها، دردسر تازه در تلگرام!

 

به گزارش افکارخبر، حدود دو یا سه ماه پیش بود که در اثر خسته کننده شدن کندی و سایر محدودیتهای ارسال متن بلند و فیلم و … در وایبر به ناگاه این نرم افزار فوق العاده محبوب ایرانیان سیر سرسام آور نزولی را طی کرد و به طرز عجیبی موج هجوم کاربران ایرانی به شبکه جایگزین تلگرام آغاز شد.

 

موج رویکرد ایرانیان به تلگرام به قدری شدید بود که سرور های این شبکه را برای تامین خدمات به ایرانیان دچار مشکل کرد و به همین دلیل تلگرام در ماه نخست کوچ مجازی ایرانیان! دچار کندی های موقتی می شد که علت آن توسط مدیران تلگرام ترافیک بالای کشور ایران روی نرم افزار این شبکه اجتماعی عنوان شد.

 

حتی بعضا این پیام توسط کاربران مشاهده شد که هنگام تلاش برای ارسال عکس از گالری به تلگرام، نرم افزار بابت نداشتن توانایی ارسال عذر خواهی و اعلام می کرد مسئولین تلگرام در تلاشند تا زیرساختهای لازم را به زودی برای ارانیان فراهم نمایند!

 

دقیقا در همان ایام بود که شبکه تازه فعال شده تلگرام به دلیل لایه باز بودن نرم افزار از امکان ساختن استیکر توسط کاربران خبر داد و همین آغاز ماجرایی شد؛ که رسانه ها و مسئولین ایران را درگیر کرد.

 

گروهی از کاربران که مشخص نیست به صورت برنامه ریزی و هدایت شده و یا خودجوش در تلگرام فعالیت داشتند؛ دست به ساختن استیکرهای غیر اخلاقی، مستهجن و نهایتا در بردارنده توهین نسبت به اعتقادات مردم و یا مسئولین و شخصیتهای مذهبی زدند!

 

این غائله تاجایی بیخ پیدا کرد که محمود واعظ وزیر ارتباطات علیرغم شناخته شدنش به هواداری از شبکه های اجتماعی کاربران را در صورت ادامه دادن این روند غیر اخلاقی به فیلتر تلگرام تهدید کرد: تا زمانی که شبکه‌ای درست فعالیت می‌کند و به دنبال ترویج محتواهای نامناسب نیست محدودیتی اعمال نخواهد شد، اما در غیر این صورت طبق قانون برخورد شده و موضوع در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رسیدگی خواهد شد.

 

این رفتار زننده که موجب واکنش منفی بسیاری از کاربران تلگرام نیز شد؛ نهایتا کار را به جایی رسانید که در اثر در خواست رسمی ایران امکان ساخته شدن استیکر در شبکه تلگرام برای کاربران ایرانی محدود شد و چند روزی هم اصلا از بالا آمدن این نرم افزار خبری نبود.

 

اما هنوز یک ماه از ختم نیم بند غائله استیکرهای غیر اخلاقی تلگرامی نگذشته بود که لایه باز بودن نرم افزا تلگرام یک دردسر تازه درست کرد.

 

رباتهایی که توسط هموطنانمان نوشته می شوند!

 

کاربران ایرانی به سرعت متوجه شدند که در تلگرام می توان از لایه باز بودن بهره برد و ربات های نرم افزای ایجاد کرد. اما مانند داستان استیکرها باز هم فرهنگ غلط استفاده از تکنولوژی کار دست ایرانیان داده است.

 

با آغاز موج رباتهای تبلیغاتی تلگرام، چیزی شبیه داستان ایمیل های تبلیغاتی گذشته که اعصاب مخاطبان را به هم می ریخت و روزانه ده ها ایمیل را روانه میل باکس شما می کرد؛ تکرار شد.

 

رباتهای تبلیغاتی در گروههای تلگرامی سرازیر شدند و با هر ترفندی به دنبال دزدی کلیک از مخاطبان بودند.

 

به این شکل که ربات خود را همچون یک شخص حقیقی جا زده و اطلاعاتی به شما می دهد و ادعا می کند که اطلاعات جالب توجهی دارد و شما را وادار به کلیک روی خود می کند و سپس شما عضو گروهی می شوید که محتوای مورد نظر ربات را ارسال می کند و حتی ممکن است تا مدتی شما متوجه نشوید که با ربات طرف هستید نه یک انسان!

 

اما مساله نگران کننده جدید در مورد رباتهای تلگرامی بوجود آمدن موج رباتهایی است که محتوای مستهجن را تبلیغ می کنند. رباتهایی که اسامی و تصاویر دختران را بر می گزینند و مخاطب را با این تصور که با فرد حقیقی طرف است به عضویت گروه در می آورد.

 

نحوه رفتار و ادبیات این رباتهای نوشته شده توسط برخی هموطنان به قدری سخیف است که رسما توهین به شعور مخاطب تلقی می گردد!

 

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز
http://haftegy.ir/ http://www.joke4u.ir http://dfun.ir http://pctech.ir/ http://owjnews.ir http://www.javanfa.ir دانلود فول آلبوم