هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
خانه » اخبار روز » پیام تلگرامی درمورد نخریدن خودرو صفر و کمپین خودرو نخریدن

پیام تلگرامی درمورد نخریدن خودرو صفر و کمپین خودرو نخریدن

کمپین

همه چیز درمورد شکل گیری کمپین خودرو نخرید تا ارزان شود

آیا کمپین خودرو نخرید تا ارزان شود تاثیری روی قیمت خودرو داشته یا نه!

“فعلا خودرو نخرید تا قیمت‌ها پایین بیاید”. این جمله در روزها و ماه‌های اخیر بین مردم زیاد شنیده می شود. توصیه به نخریدن خودرو چه در کوچه و خیابان و چه در شبکه‌های اجتماعی به بحث داغی تبدیل شده و مدت زیادی است که متقاضیان خرید خودرو به امید کاهش قیمت‌ها دست از خرید کردن، کشیده اند . بازار خودرو چندین ماه است که با رکودی بی سابقه دست و پنجه نرم
می کند. این رکود از اواخرسال گذشته آغاز و تا اوایل سال جاری ادامه یافت و اندک اندک نیز اوج گرفت و حالا فعالان حوزه خودرو می گویند که رکود در ماه جاری به بالاترین حد خود رسیده و خرید و فروش‌ها بسیار کم شده است.
به گزارش پارسینه ، تحلیل گران معتقدند این عدم تحرک در بازارخودرو در پی توافق هسته ای،
وارد فاز جدیدتری هم شده که در نوع خود مسبوق به سابقه نبوده است، چرا که انتشار خبرهای مربوط رفت و آمد خودرو سازان مطرح دنیا به ایران در روزهای اخیر وامید به ورود خودروهای با کیفیت به بازار باعث شده متقاضیان دست از خرید بکشند و به نوعی با خودروهای ایرانی،قهر کنند ومنتظر مدل‌های جدید خارجی باشند. قهر مردم با خودروهای ایرانی به دلیل قیمت و میزان کیفیت آن، حالا کمپین‌های مختلفی را در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخته و بسیاری از کاربران در پیام‌ها و عکس‌های مختلف تحریم خودروهای داخلی را تبلیغ می کنند و معتقدند تا زمانی که مسئولان شرکت‌های خودرو سازی داخلی، قیمت‌ها را پایین نیاورند و از سوی دیگر کیفیت‌ها را بالا نبرند، نباید اقدام به خرید کرد. از سوی دیگرعده ای معتقدند قهر مردم با خودروهای داخلی چندان بی اثر نبوده چرا که تا حدودی درروزهای اخیرکاهش قیمتی اتفاق افتاده والبته از سوی دیگر شرکت‌های وارد کننده هم دست به کارشده اند و آگهی‌های فروش فوری، نقدی، شرایطی و غیره را در دستور کار قرار داده اند.
انتقام مردم از خودروسازان داخلی

یک کارشناس حوزه خودرومعتقد است که باز شدن فضای اقتصادی و رفت و آمد‌های خودروسازان خارجی باعث شده که مردم چشم به ثمر نشستن مذاکرات خودرویی داشته باشند و با این فرصت پیش آمده هم به نوعی اعتراض خود را به خودروهای داخلی نشان
می دهند. مسعود ملک نیا در گفتگو با آفتاب یزد با اشاره به تشکیل کمپین‌های
تحریم خودروهای داخلی درشبکه‌های اجتماعی، توضیح داد: به راه افتادن چنین کمپین‌هایی نشان می دهد که مردم چقدراز خودروهای ساخت داخل، ناراضی هستند وازاین طریق می خواهند مسئولان این شرکت‌ها را وادار به عقب نشینی درافزایش قیمت‌ها ونیز ارتقای کیفیت کنند. وی ادامه داد:
در واقع این حرکت اعتراضی نوعی انتقام گیری محسوب می شود که اتفاقا هم بی اثر نبوده، چرا که بر اساس جدیدترین اخبار، قیمت‌ها تا حدودی کاهش داشته است. این کارشناس در پاسخ به این سوال که کاهش افت قیمت‌ها تاچه زمانی، ادامه خواهد داشت، توضیح داد: هم اکنون برخی خودروهای داخلی تا حدود دویست هزار تا یک میلیون تومان کاهش قیمت داشته اند،
‌البته به نظر می رسد،چنین کاهشی مردم را راضی نکند، چرا که انتظارها از کاهش قیمت‌ها بیش از اینها است. وی با اشاره به ابراز تمایل خودروسازان کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا برای حضور در بازارایران، خاطرنشان کرد: ورود خودروسازان خارجی می تواند به دو صورت یعنی به عنوان وارد کننده یا تولید کننده مشترک باشد و قطعا با ورود خارجی‌ها به بازار خودرو عرصه برای خودروسازی داخل تنگ خواهد شد و این رویه باعث رقابتی شدن فضا می شود که درپی آن دیگر کیفیت و کارایی، زیبایی و… تعیین کننده قیمت خواهد بود. ملک نیا در پاسخ به این سوال که با ورود خودروسازان اروپایی به کشور، چینی‌ها چه استراتژی در پیش خواهند گرفت، توضیح داد: با ورود اروپایی‌ها به بازار ایران قطعا جایگاه خودروسازان چینی به مخاطره می افتد و آنها چاره ای جز کاهش قیمت، نخواهند داشت، چرا که درغیر این صورت بازار خود را ازدست خواهند داد. این کارشناس در خصوص آینده بازار خودرو در ماه‌های جاری، یادآور شد: به هرحال باید بپذیریم که ورود مدل‌های جدید وخودروسازان بزرگ خارجی به کشور زمان بر خواهد بود و در کوتاه مدت رخ نمی هد. اما در این مدت خودروسازان داخلی چاره ای جز کاهش قیمت ندارند و البته به نظر می رسد برای جبران کمبود تقاضا، فروش‌های شرایطی و ویژه هم در دستور کار آنها قرار بگیرد.
خودرو نمی خریم تا ارزان شود
یکی از متقاضیان خرید خودرو که در کمپین موسوم به “خودرو نخرید تا ارزان شود” فعال است در خصوص چرایی به راه افتادن چنین کمپین‌هایی در فضاهای اجتماعی گفت: متاسفانه درسال‌های اخیر شهروندان به دلیل گرانی وبی کیفیت بودن خودروهای ساخت داخل، خسارت‌های جانی و مالی فراوانی دیده اند. وی با بیان اینکه مردم ایران حق دارند با یک خودروی ایمن تردد کنند، اضافه کرد: اگر حتی از مسئله مشکل قیمت‌های غیر منطقی خودروهای داخلی بگذریم از مسئله بی کیفیت بودن آن نمی توان گذشت چرا که از این رهگذر خسارت‌های جانی بی شماری به هموطنان وارد آمده که هیچگاه قابل جبران نیست. یکی از اعضای این کمپین با تاکید بر اینکه کمپین تحریم خودروهای داخلی تا حصول نتیجه به فعالیت ادامه می دهد، خاطرنشان کرد: اگر خودروسازان داخلی زیاده خواهی نمی کردند و به دنبال سودآوری غیرمنطقی نمی رفتند الان به این نقطه نمی رسیدند و در واقع با این روش نادرست، نابودی خود را نشانه گرفتند. وی با بیان اینکه” خودوسازان حتی در شرایط فعلی نیزحاضر به کاهش قیمت‌ها نیستند”، توضیح داد: در حالی که متقاضیان خرید خودرو به شدت از خودروهای تولید داخل ناراضی هستند و مدام هم اعتراض‌های خود را درشبکه‌های اجتماعی نشان می دهند اما می بینیم خودروسازان باز حاضر به عقب نشینی نیستند و همچنان مقاومت می کنند، اما مسئولان شرکت‌های داخلی مطمئنا در روزها و ماه‌های آینده چاره ای جز کوتاه آمدن و تن دادن به خواسته‌های متقاضیان نخواهند داشت. وی با تاکید بر اینکه به دلیل عملکرد نادرست مدیران شرکت‌های خودروسازی داخلی اکنون این صنعت در آستانه فروپاشی قرار گرفته است، گفت: سیاست‌های اشتباه این شرکت‌ها که مبتنی بر سود بیشتر حتی به قیمت کاهش حداکثری کیفیت خودرو است،باعث شده که این صنعت به ورطه نابودی برسد که با ورشکست شدن این صنعت مهم، بسیاری از کارگران شاغل در واحدهای شرکت‌های خودروسازی که تعداد قابل ملاحظه ای هم هستند، گرفتاربیکاری و مشکلات اقتصادی می شوند که هیچ کس راضی به چنین چیزی نیست.
در یک ماه گذشته اگر هر روزنامه پرتیراژ و سایت‌های خبری را باز کرده باشید با یکی از آگهی‌های فروش فوری، نقدی، شرایطی و غیره شرکت‌های واردکننده خودرو مواجه شده‌اید. این موضوع با نزدیک شدن به توافق ژنو پررنگ‌تر شده و به یکباره قحطی خودروهای خارجی و امتناع از فروش شرایطی شرکت‌های وارد‌کننده به سر آمده است!

به گزارش «جوان»، حالا این شرکت‌ها با منت نهادن بر سر مردم عرضه خود را بیشتر کرده‌اند، اما با وجود ارزان و تثبیت شدن نرخ دلار که بهانه این شرکت‌ها برای گران‌فروشی بود، روی قیمت نهایی آنها اثر نگذاشته است، یعنی شرکت‌های واردکننده همچنان با طمعکاری به دنبال فروش بیشتر با همان قیمت دو ماه پیش خود هستند.

در شرایطی که دلار حداقل در سه ماه گذشته روی ۲ هزار و ۹۰۰ تومان ثابت مانده و قطعاً باید نرخ خودروهای خارجی و مونتاژی نیز ارزان‌تر شود.

اما اکنون در فضای مجازی کمپین تبلیغاتی از سوی مردم به راه افتاده که در نوع خود جالب است. بسیاری از کسانی که پای اخبار فروش فوری شرکت‌ها نظر می‌گذارند، خواستار تحریم خرید خودرو تا ارزانی شده‌اند. فرهنگ نخریدن جنس‌گران برای ارزان شدن تا مرز اعتدال در بسیاری از کشورها به صورت خودجوش جواب داده و اکنون مردم در بازار خودرو می‌خواهند همانند بازار آجیل و خشکبار ثابت کنند که این شرکت‌ها هستند که محتاج مردمند نه مردم محتاج آنان. اظهارنظر‌های جالبی که در فضای مجازی برای «نه» گفتن به پیشنهاد فروش خودرو مطرح شده حاکی از خشم مردم از احتکار و گران فروشی شرکت‌هاست.

برخی از اظهار‌ها در نوع خود جالب هستند مثل:

– خرید خودرو ممنوع تا زمانی که ارزش خریدن داشته باشن.

– به نخریدن ادامه می‌دهیم. نتایج آن را از پیش‌فروش خودروها می‌بینیم.

– میشه دید تا حالا که مردم پیروزن، به زانو درآمدن گرانفروشان و اجحافگران را می‌بینید؟

– همه نمایندگی‌ها از ترس ارزون شدن، می‌خوان خودروهاشون رو چکی و قسطی به مردم قالب کنن.

– فکر کردن خیلی زرنگن. چند میلیون تخفیف رو ماشینشون میدادن. الان تخفیف رو برداشتن به جاش زدن اقساطی بدون بهره! اینا مردم رو چی فرض کردن!

– اندکی صبر سحر نزدیک است!

– واقعاً دست مردم به خاطر نخریدن درد نکنه. ایشالا یه روز همه ایرانیا بهترین ماشینا که واقعاً لایقش هستن رو سوار بشن.

– خیلی دوست دارم روی این شرکت‌ها رو زمین نزنم یه لگن ازشون بخرم ولی حیف که جیبم خالی خالیه. . !؟

– دوستان سه الی چهار ماه دیگه یعنی تا اردیبهشت که اساساً ماه کاهش قیمت خودرو است، لطفاً تحریم خرید خودرو را ادامه دهید.

– زنده باد بر غیرت کسانی که این خودروها را نخرند. . .

– وقتی شنیدن می‌خوان تحریم خودرو را بردارن و قراره کار و کاسبیش خراب شه و اروپایی‌ها جاشو بگیرن داره از مردم التماس می‌کنه که فرغوناشو بخرن.

– تا دیروز می‌گفتن قطعه نیست تولید نداریم و این حرفا، حالا که زمزمه کاهش قیمتا هست فروش ویژه دارن!

– هی ما میگیم نره اینا میگن بدوش، بابا ما تا قیمت خودرو متعادل نشه نمی‌خریم، حالا ۱۰ ساله هم که قسطی کنن فایده نداره.

– چون دیدند تحریم‌ها داره کم میشه و ماشین‌های کره‌ای و اروپایی وارد میشه خودشون میدونن کسی دیگه این‌ها را نمیخره. . .

– قیمت دلار و خودرو و همه کالاها در سراشیبی سقوط است. پس برای خرید ماشین فعلاً دست نگه دارید مطمئن باشید با این کار دلالان و گرانفروشان را تسلیم خواست و اراده آهنین خود می‌نماییم. به امید خدا.

– چرا یهو اینقدر مهربون شدن این نمایندگی‌های خودرو؟!

– زحمت نکشین تا قیمت منطقی حاکم نشه خودرو نمیخریم. . . زور الکی نزنید. . .

– یه چیزی رو دقت کردید که همه نمایندگی‌ها از امروز فروش ویژه زدند یعنی با شروع توافقنامه ژنو یادشون اومده سریعتر باید خودروهاشون رو بفروشن فروش خودروهای باد کرده شون.

– بنده از کسانی هستم که تصمیم داشتم ماشینمو با صفر عوض کنم ولی به حرمت مردم و تحریم گرانفروش‌ها فعلاً دست نگه داشتم. . .

– قیمت دلار در سراشیبی سقوط است و بعد از آن نیز قیمت همه کالاها شروع به پایین آمدن می‌کند. پس عقل ایجاب می‌کند که برای خریدن هر چیزی فعلاً دست نگه دارید به خصوص ماشین.

اشتراک گذاری مطلب

تاکنون 4 نظر ثبت شده است.

 1. آنالیز قیمت خودروی ال 90
  اتاق کاملا رنگ شده: 8/500 میلیون
  موتور: 2 میلیون
  تزیینات: 2 میلیون
  اجرت نصب: 2 میلیون
  چنانچه شما شخصا بخواهید یک خودرو ال 90 مونتاژ کنید با توجه به خرید شما از بازار آزاد و سود واسطه ها و همچنینن تولید 1 عدد، نه انبوه که همه این موارد موجب بالا رفتن قیمت خواهد شد قیمت تمام شده برای شما 14/500 میلیون تومان خواهد شد. قطعا در تولید انبوه و خرید عمده قیمت بسیار پایین تر خواهد بود.
  قیمت جهانی ال 90 : 5000 دلار برابر با 17 میلیون تومان
  قیمت ال 90 صفر
  سال 90 : 15/250میلیون
  سال 91 :18/700میلیون
  سال 94 قبل از کمپینگ: 45 میلیون
  سال94 بعد از کمپینگ: 37/5 میلیون
  اندکی صبر سحر نزدیک است.

 2. اگه باکسی دشمنی ومیخوای اونوبکشی یه پراید براش بخر .

  امتحان کن ….

 3. ای مدیران کارخانجات خودرو سازی …. ، هنوز به خاطر داریم که به خاطر یک لوله باریک بنزین از باک خودرو پژو تا موتور چند هزار انسان رازنده زنده سوزاندید و پرایدهای ساخت کارخانه شماکه باسرعت 70 تا80 کیلومتر کشته میدهد ، آنهم با واردات 85% قطعات از خارج ، آیا این افتخار ملیست ……. روزی …. پس میدهید . وقتی به قبرستانها میروید به اطراف خودخوب نگاه کنید وآگاه باشید که همه آنهاکه مدفونن از بیماری نمردند .

 4. سلام به همه دوستان خواهش میکنم تا با اتحاد ملی و نخریدن خودرو جواب محکمی به این خودروسازان بی غیرت وغیر ایرانی بدهیم

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز
http://haftegy.ir/ http://www.joke4u.ir http://dfun.ir http://pctech.ir/ http://owjnews.ir http://www.javanfa.ir دانلود فول آلبوم