هرچه اکنون هستیم محصول افکاری است که سابقاً داشته ایم و حالا داریم.
خوش آمدید - امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
خانه » اخبار روز » بالاخره شهریه ی دانشگاه آزاد زیاد می شود یا نه؟ مهر 94

بالاخره شهریه ی دانشگاه آزاد زیاد می شود یا نه؟ مهر 94

شهریه

شهریه دانشگاه آزاد چقدر بالا خواهد رفت

اطلاعات دقیق درمورد افزایش شهریه ثابت دانشگاه آزاد در سال تحصیلی 95-1394

سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ بخشنامه‌ای، نرخ شهریه سال تحصیلی 95-1394 برای رشته های غیر پزشکی کلیه مقاطع از کاردانی تا دکتری تخصصی را اعلام کرد.

 با توجه به مصوبه مورخ 1393/12/6 هیات امنای دانشگاه مبنی بر تعیین افزایش نرخ شهریه دانشجویان، مقرر شده نرخ افزایش شهریه شامل شهریه ثابت و متغیر کلیه دانشجویان اعم از دانشجویان قدیم و جدید بر مبنای مبلغ شهریه سال 94-93 برای اجرا از ابتدای سال تحصیلی 1394-95 به دانشگاه‌ها ارسال شود.

بر همین مبنا، شهریه پایه‌ دانشجویان قدیمی دانشگاه شامل ورودی‌های سال 93 و قبل از آن، بر اساس شهریه پایه و شهریه ای که هر ورودی درسال 1393 پرداخت کرده است، بدون افزایش در سال تحصیلی 94-95 در نظر گرفته می شود. شهریه متغیر آن نیز نرخ 15% افزایش نسبت به شهریه پرداختی در سال 1393 خواهد بود.

شهریه پایه دانشجویان جدید الورود(از مهر 1394) دانشگاه آزاد اسلامی نرخ 15% افزایش نسبت به شهریه پرداختی در سال 1393 خواهند داشت و شهریه متغیر آن‌ها نیز نرخ 15% افزایش نسبت به شهریه پرداختی در سال 1393 دارد.

مطابق بخشنامه منتشر شده توسط سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، شهریه رشته های جدیدی که در واحد دانشگاهی دایر شده است و این رشته ها در واحدهای دیگر استان موجود بوده اند. بر اساس شهریه رشته های هم نام واحد دانشگاهی در استان تعیین می گردد. چنانچه رشته در استان دایر نباشد، تعیین شهریه این رشته ها بر اساس رشته های هم نام در استان های همجوار تعیین می شود.

مطابق این بخشنامهشهریه رشته های گروه پزشکی و همچنین کلیه رشته های موجود در واحدهای بین الملل داخل و خارج متعاقباً اعلام می گردد.

همچنین شهریه ثابت و متغیر رشته های جدید مصوب در مقاطع کاردانی و کارشناسی سال 94 طبق جدول زیر و معادل رشته های مندرج در جدول منطبق بر گروه آموزشی ذیربط اعلام می شود.

کد مقطع نام مقطع کد رشته نام رشته جدید رشته معادل
2 کارشناسی پیوسته 50111 علوم اسب و اسب داری مهندسی کشاورزی، علوم دامی
7 کارشناسی ناپیوسته 50590 علمی-کاربردی پرورش اسب علمی-کاربردی تکثیر و پرورش آبزیان
8 کاردانی پیوسته 40915 ناوبری-ناوبری الکترونیک-الکترونیک عمومی

بر اساس این بخشنامه، در صورت تصویب رشته جدید برای سال تحصیلی 94-95، میزان شهریه آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

در این بخشنامه نرخ شهریه دکتری پژوهش محور نیز مشخص شده و براساس آن شهریه ثابت و متغیر دکتری پژوهش محور مطابق شهریه ثابت و متغیر دکتری آموزشی و پژوهشی و با احتساب افزایش 15% نسبت به سال 1393 به شرح مبالغ مندرج در بخشنامه شماره 77/58383 مورخ 93/6/11 تعیین می گردد که نحوه اخذ آن حسب قرارداد فی مابین دانشگاه و موسسه متقاضی (صنعت یا خدمات) باتعهد دانشجو، در چارچوب مقررات ابلاغی دکتری پژوهش محور مشخص می شود.

گفتنی است مسئولیت اجرای بخشنامه با روسای واحدها و نظارت بر حسن اجرای آن برعهده روسای واحدهای مراکز استان است.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز
http://haftegy.ir/ http://www.joke4u.ir http://dfun.ir http://pctech.ir/ http://owjnews.ir http://www.javanfa.ir دانلود فول آلبوم