لباس قدیمی را بپوشید ولی کتاب نو بخرید.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
خانه » اخبار روز » آیا مجلس سنا توافق هسته ای را پذیرفت؟

آیا مجلس سنا توافق هسته ای را پذیرفت؟

آیا مجلس سنا توافق هسته ای را پذیرفت؟

خبر موفقیت باراک اوباما در برابر مجلس سنا درمورد توافق هسته ای با ایران

جزئیات رای گیری برای رد توافق هسته ای در مجلس سنای آمریکا

حامیان باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا در سنای این کشور موفق شدند مانع از رای‌گیری درباره پیش‌نویس طرح مخالفت جمهوریخواهان با توافق هسته‌ای ایران شوند.

به گزارش روزنو، ۵۸ سناتور که عمدتا جمهوریخواه هستند خواهان آغاز رای‌گیری شدند اما ۴۲ سناتور دموکرات و مستقل با آغاز رای‌گیری درباره طرح مذکور، مخالفت کردند.

سنای آمریکا در کنترل جمهوریخواهان است اما این حزب نتوانست حد نصاب ۶۰ رای لازم را کسب کند.

بر اساس رویه درونی مجلس سنا، بحث در مورد یک طرح حد زمانی ندارد اما اگر ۶۰ عضو از ۱۰۰ سناتور به کفایت مذاکرات رأی دهند، مذاکرات متوقف و رأی‌گیری انجام می‌شود.

نتیجه رای‌گیری امروز در سنای آمریکا پیروزی مهمی برای دولت باراک اوباماست که در هفته‌های گذشته سخت تلاش کرده بود با حمایت دموکرات‌ها بدون توسل به قدرت وتو، از سد مخالفت جمهوریخواهان عبور کند.

بر اساس گزارش بی‌بی‌سی، همزمان سناتور میچ مکانال رهبر اکثریت جمهوریخواه در سنا بار دیگر خواهان آغاز رای‌گیری شده است اما هنوز روشن نیست این تلاش وی به نتیجه برسد.

حتی اگر مخالفان بتوانند رأی گیری کنند و اکثریت سنا به لغو توافق رأی بدهد، رئیس‌جمهور آمریکا با استفاده از اختیارات خود این تصمیم سنا را وتو خواهد کرد و مخالفان طرح هم رأی لازم برای خنثی کردن وتوی اوباما را ندارند.

از طرف دیگر، رهبری جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا تصمیم گرفته است که رای‌گیری بر سر پیش‌نویس طرح مخالفت را کنار بگذارد و در عوض چند طرح دیگر از جمله «طرح حمایت از توافق» را به رای بگذارد تا دموکرات‌های کمتری به توافق رای مثبت بدهند.

جان بونر رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان همچنین هشدار داده که احتمال دارد که بر سر توافق هسته‌ای از باراک اوباما به دادگاه شکایت کند.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز
http://haftegy.ir/ http://www.joke4u.ir http://dfun.ir http://pctech.ir/ http://owjnews.ir http://www.javanfa.ir دانلود فول آلبوم