اینترنت همانند دریاست ، کسی که آن را نمی شناسد همانند کسی ست که شنا را نمی داند.
خوش آمدید - امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
خانه » اخبار روز » دکتر ظریف رکورد زد

دکتر ظریف رکورد زد

دکتر ظریف رکورد زد

دکتر ظریف جز پرکارترین وزیران خارجه دنیا است

دکتر محمد جواد ظریف عزیز به عنوان یکی از پرکارترین وزرای خارجه به حساب می آید

وانگ یی وزیر خارجه چین روز سه شنبه در دیدار محمد جواد ظریف، همتای ایرانی خود را «یکی از پرکارترین وزیران خارجه دنیا » توصیف کرد و گفت که پس از توافق وین، فضای مطلوبی در دنیا برای ایران ایجاد شد.

به گزارش نون و آب به نقل از ایرنا، دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران هم به همتای چینی خود اطمینان داد روابط تهران با پکن در دوره پس از لغو تحریم ها گسترده تر خواهد شد.

وی در دیدار «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین علی رغم مشکلاتی که برای ایران در دوران تحریم ها ایجاد شده بود، با همکاری و همفکری دو طرف تداوم داشته و حتما حضور چین در ایران به عنوان یک دوست دوران سخت از این پس و در دوران جدید ادامه خواهد یافت.

وزیر امور خارجه ایران گفت: مناسبات تهران – پکن پس از توافق هسته ای وین باید قوی تر و محکم تر از گذشته تداوم یابد.

«ظریف» از نقش چین در مذاکرات هسته ای تقدیر کرد و گفت: لازم است از نقش بسیار سازنده و محوری چین در جریان این مذاکرات قدردانی شود.

ظریف همچنین با اشاره به دیدارهای مکرر رییسان جمهوری ایران و چین گفت: در مدت دو سال گذشته بارها رییسان جمهوری دو کشور با یکدیگر دیدار و گفت و گو کرده اند که این نشانگر اهمیت روابط دو کشور است.

وزیر امور خارجه ایران همچنین در آستانه فرا رسیدن اول اکتبر روز ملی چین، این را به دولت و ملت چین تبریک گفت و تاکید کرد: لازم بود پیش از حضور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک سیاست ها را با همتای چینی خود مرور کند.

«وانگ یی» وزیر امور خارجه چین نیز در این دیدار با اشاره به فضای پس از برنامه جامع اقدام مشترک اظهار داشت: پس از توافق هسته ای وین فضای مطلوبی برای ایران ایجاد شد و روابط خارجی ایران توسعه چشمگیری داشته است.

وی گفت: چین به عنوان شریک و دوست ایران از شکل گیری چنین فضای مناسبی برای تبادلات گسترده تر استقبال و ابراز خرسندی می کند.

وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین، همتای ایرانی خود را یکی از پرکارترین وزیران خارجه دنیا دانست و افزود: سفر وزیر امور خارجه ایران به چین نشانگر اهمیت توسعه مناسبات از منظر تهران است.

رییس دستگاه دیپلماسی چین گفت و گو در باره نحوه اجرای برنامه جامع اقدام مشترک و همچنین بررسی راهکارهای تحکیم روابط دوجانبه در همه حوزه ها را از جمله محورهای مذاکراتش با وزیر امور خارجه ایران دانست.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز
http://haftegy.ir/ http://www.joke4u.ir http://dfun.ir http://pctech.ir/ http://owjnews.ir http://www.javanfa.ir دانلود فول آلبوم