اینترنت همانند دریاست ، کسی که آن را نمی شناسد همانند کسی ست که شنا را نمی داند.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
خانه » اخبار روز » آیا واقعا در تهران پلنگ در خانه نگهداری می کنند؟ + عکس

آیا واقعا در تهران پلنگ در خانه نگهداری می کنند؟ + عکس

آیا واقعا در تهران پلنگ در خانه نگهداری می کنند؟ + عکس

پولدارهای تهرانی در خانه شان پلنگ دارند +‌عکس

عکس از پلنگ های خانگی پولدار های ایرانی

پلنگ که با شکوه فراوان از کنار آهوها می‌گذرد در بازی روزگار گربه‌ی خانگی انسان‌ها می‌شود و این چقدر بی رحما نه است. هر چیزی به جای خویش  نکوست. این حیوان وحشی باید در طبیعت باشد و نقش خودش را در حفظ زیست بوم ایفا کند. البته ثروتمندان اصلاً معنای  زیست بوم را نمی‌دانند و برای  طبیعت ایران  ارزشی قائل نیستند.
اگر قاچاقچیان حیوانات، آنها را شکار می‌کنند یا می‌کشند به خاطر سفارش و پول همین ثروتمندان است که تنها به هوای نفس خودشان بها می‌دهند و زمین و موجوداتش برایشان اهمیتی ندارد. پلنگ ایرانی که در معرض خطر انقراض است گربه‌ی خانگی بعضی می‌شود تا دارا بودنشان را به رخ بکشند وگرنه هیچ توجیهی برای نگهداری این حیوان در ویلای مسکونی نیست. اگر به حیوان علاقه‌ای داشت آزادی اش را ترجیح می‌داد و آن را به دست طبیعت می‌سپرد.
این افراد پلنگ را از دامان طبیعت می‌گیرند و به قفس می‌اندازند که دارا بودن و نترسی شان را به رخ دیگران بکشند. در اینستاگرام و در صفحاتی به نام پولدارهای ایران این تصویرها قرار داده شده است. پولدارها یوزپلنگ هم نگه می‌دارند.پلنگ‌ها در بیش‌تر نقاط ایران یافت می‌شوند اما رنگ و اندازه‌ی شان با هم فرق دارد.
 وقتی یک کاربر فضای مجازی این تصویر را می‌بیند سؤالاتی به ذهنش خطورمی کنند. مانند اینکه آیا نگهداری از حیوانات وحشی کمیاب در ویلاها اقدامی قانونی است و اگر نیست چگونه است که با این افراد برخورد نمی‌شود و حکم این متخلفان چیست. این حیوان از کدام منطقه ایران شکار شده است و آیا جزو پلنگ‌های در حال انقراض ایران است. این حیوانات که به این راحتی شکار و به ویلاهای پولدارها منتقل می‌شوند آیا به همین راحتی به خارج از کشور هم صادر می‌شوند و اینکه آیا این حیوانات برای نگهداری شکار می‌شوند یا به خاطر پوستشان کشته هم می‌شوند. اماری درباره‌ی این حیوانات که هر روز تعدادشان کمتر هم می‌شود در دست مسئولان هست یا خیر. مسئولان باید نسبت به این سؤالات پاسخگو باشند.
اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز
http://haftegy.ir/ http://www.joke4u.ir http://dfun.ir http://pctech.ir/ http://owjnews.ir http://www.javanfa.ir دانلود فول آلبوم