اگر صخره در مسیر رود نبود ،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد.
خانه » اخبار روز » خبر سفر کاستاریکا به ایران در شهریور ماه

خبر سفر کاستاریکا به ایران در شهریور ماه

%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7-450x300

یکی از کارگردانان خارجی که در چشنواره فجر سال گذشته حضور داشته بود امیر کاستاریکا هنرمند و کارگردان صربستانی بوده است. او به به تازگی قصد سفر به ایران را دارد. در ادامه جزییات این خبر را برای شما عزیزان قرار خواهیم داد.با ما همراه باشید در ادامه مطلب.

علاقه مند به فرهنگ، تمدن و هنر ایرانی

امیر کاستاریکا در دیدار با محمود شالویی؛ رایزن فرهنگی کشورمان در بلگراد ضمن تحسین صنعت سینمای ایران گفت: گرایش و رغبت من به فرهنگ شرقی بسیار است و در مقابل، نسبت به جاذبه‌های غربی تمایلی احساس نمی‌کنم. مواضع من در این میان کاملا مشخص است و بر همین اساس نیز به فرهنگ، تمدن و هنر ایرانی علاقه مضاعف دارم.

عدم حضور کاستاریکا در جشنواره جهانی فجر

امیر کاستاریکا در ادامه ضمن ابراز اشتیاق فراوان برای سفر به ایران و با اظهار تأسف و  عذرخواهی از اینکه با وجود وعده پیشین خود در جریان دیدار سال گذشته با شالویی مبنی بر حضور در مراسم افتتاحیه بخش بین‌الملل سی ‌و چهارمین جشنوار فیلم فجر گفت: هم اکنون به طور مستمر سرگرم گذراندن مراحل پایانی ساخت و تدوین فیلم سینمایی خود برای حضور در جشنواره کن هستم و به همین سبب نمی توانم در موعد مقرر و برای شرکت در مراسم افتتاحیه فیلم فجر تهران حضور داشته باشم.

سفر کاستاریکا به ایران در شهریور ماه

وی خاطرنشان کرد: برای من که آوازه فرهنگ غنی و هنر شکوهمند کشور تاریخی ایران را بارها شنیده‌ام  آرزوی بزرگ و مهمی است که هرچه زودتر به دیدن این سرزمین فرهنگی و باستانی بشتابم و برای این منظور هم آماده‌ام تا در همین سال جاری(شهریور ماه) به ایران سفر کنم.

کدام سینماگر مطرحی است که کن را به بین الملل فجر ترجیح دهد؟

کاستاریکا و مونیکا بلوچی همبازی در راه شیری

به گزارش سینماژورنال امیر کاستاریکا امسال با فیلم “در راه شیری” که خود در آن ایفای نقش هم کرده و احتمالا در معیت “مونیکا بلوچی” همبازی زنش در این فیلم، به جشنواره فیلم کن می‌رود و همین حضور باعث شده است که قید بین الملل فجر را بزند.

جالب است در همان دو سال قبل که خبر از برگزاری مجزای بین الملل فجر در اردیبهشت ماه دادند بسیاری از روزنامه نگاران برگزاری جشنواره کن در این فصل را دلیل مهجوریت بیشتر بین الملل فجر دانستند اما مدیران سینمایی ما از این گفتند که با این وجود باز هم پای سینماگران جهانی به لحاظ فکری نزدیک را به این جشنواره باز خواهند کرد.

امیر کاستاریکا و مونیکا بلوچی در فیلم “در راه شیری”

در اولین دوره بین الملل فجر که سینماگر مطرحی را در جشنواه ندیدیم و حالا در آستانه دومین دوره مستقل برگزار کردن بین الملل فجر هم امیر کاستاریکا که پیشتر وعده حضورش در افتتاحیه داده شده بود به دلیل همان پیش بینی قبلی روزنامه نگاران یعنی حضور در کن از حضور در بین الملل فجر سرباز زد.

ذکر این نکته هم ضروری است که در متن خبر رایزنی صربستان به نقل از کارستایکا آمده که آمادگی دارد در همین سال جاری برای بازدید از تمدن و فرهنگ ایرانی به عنوان یک گردشگر به ایران سفر کند، که این نیز نشان می دهد جاذبه ایران برای این سینماگر جهانی جایی خارج از سینمای ایران است.

 

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


دانلود آهنگ جدید
استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز