کارتان را آغاز کنید، توانایی انجامش بدنبال می آید. (کوروش کبیر)
خانه » اخبار روز » هاشمی چرا به عیادت مرحوم سلحشور نرفت

هاشمی چرا به عیادت مرحوم سلحشور نرفت

فرج-الله-سلحشور-450x300

به تازگی انتقاد هایی به وزیر بهداشت در جریان عیادت ها ودستور پیگیری های اخیر بیماری عباس کیارستمی و محمدرضا شجریان شده است.واکنش هایی در این رابطه بوده است که چرا وزیر بهداشت به عیادت مرحوم سلحشور نرفته است. با ما همراه باشید با جزییات بیشتر در ادامه مطلب.

 

هاشمی چرا به عیادت مرحوم سلحشور نرفت

سیاست وزارت بهداشت برای اقدامات حمایتی از بیماران

در نخستین واکنش به مطالب انتقادی منتشر شده در رسانه‌ها مبنی بر بازدیدها و عیادت‌های وزیر بهداشت در حضور عکاسان و رسانه‌ها، عباس زارع نژاد مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت گفت: بر اساس برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های حوزه سلامت تمامی اقشار جامعه به‌صورت فراگیر از خدمات موصوف بهره‌مند و بر اساس برنامه مدون از سوی وزیر بهداشت،  بازدید و نظارت از مراکز ارائه خدمت صورت می‌گیرد.

زارع نژاد گفت:  طبق  یک‌رویه ثابت و  احساس وظیفه، شخص وزیر بهداشت و برخی از مسئولان ارشد حوزه سلامت در فواصل برنامه‌های کاری خود اوقاتی را برای سرکشی به بیماران که از تمامی اقشار جامعه هستند ، اختصاص داده‌اند.

وی یادآور شد: شخص وزیر بهداشت به‌نوبه خود در قالب این دیدارها از برخی بیماران گمنام ساکن در محروم‌ترین مناطق روستایی گرفته تا حاشیه‌نشین شهری عیادت ، سرکشی و پی گیری به عمل می‌آورند.

برخی از سرکشی‌های وزیر بهداشت

زارع‌نژاد به برخی از  سرکشی‌های وزیر بهداشت اشاره کرد و سر زدن و رسیدگی به مشکلات درمانی سرایدار مدرسه‌ای در جنوب تهران و سه فرزند معلول وی ، بیمار دارای ضایعه نخاعی ساکن در محروم‌ترین مناطق جنوب تهران، تعداد کثیری از والدین و خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران ، بیماران گمنام از اقلیت‌های مذهبی ، اقشار محروم  ،خدمتگزاران نظام اسلامی و جمعی از هنرمندان که طی دو سال اخیر مورد عیادت و بازدید قرارگرفته‌اند را از جمله دیدارها و عیادت‌های وزیر بهداشت برشمرد.

زارع نژاد یادآور شد: وزیر بهداشت، همچنین  روز گذشته از یکی از  تکنسین‌های  اورژانس ساوه که در بخش ICU  بیمارستان شهدای تجریش بستری است عیادت کرد و در جریان روند درمان وی قرار گرفت.

وی گفت:  این تکنسین در حین مراجعه به محل کار دچار  تشنج و کاهش سطح هوشیاری شده و بلافاصله اقدامات اولیه درمانی برای وی در محل انجام و برای ادامه درمان در حال حاضر در بخشICU  به بیمارستان شهدای تجریش  بستری است.

وزارت بهداشت در مورد انعکاس رسانه‌ای این عیادت‌ها برنامه ای ندارد

در ادامه مشاور وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: دراین‌بین وزارت بهداشت در مورد نحوه انعکاس رسانه‌ای این عیادت‌ها برنامه ویژه‌ای ندارد و رسانه‌ها حسب وظیفه ذاتی خویش ، سلایق، علایق و حیطه فعالیت حرفه‌ای خویش نسبت به انتخاب و پررنگ نمودن ماجرای برخی از این دیدارها اقدام می‌کنیم.

زارع نژاد تصریح کرد: بدیهی است اقدامات، رسیدگی‌ها و برآورده نمودن برخی از نیازهای افراد مورد بازدید، حسب نوع، شرایط و میزان پیشرفت بیماری افراد مورد بازدید متفاوت خواهد بود.

پیشرفته بودن بیماری مرحوم سلحشور

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت گفت: در خصوص زنده‌یاد سلحشور، متأسفانه علیرغم پی گیری شخص وزیر بهداشت و حتی امور کردن دو تن از مدیران ارشد ستاد مرکزی وزارت بهداشت، جهت پی گیری امور درمانی ایشان، به دلیل پیشرفته بودن و ماهیت سرکش بیماری آن مرحوم، تمامی اقدامات و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر تیم پزشکی مفید واقع نگردید.

مشاور وزیر بهداشت در عین حال تصریح کرد: البته در مورد برخی از چهره های شاخص در صنف هنرمندان، قطعا دستگاههای متولی فرهنگی مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه سینما، خانه تئاتر، خانه موسیقی و دیگر سازمانها در خصوص پشتیبانی های لازم از مجموعه صنفی تحت مسئولیت خودشان به عنوان سرمایه های ملی مسئولیتی مضاعف دارند که متاسفانه این مهم در اطلاع رسانی های اخیر از نگاه رسانه ها مغفول مانده است.

نگاه وزارت بهداشت عدالت محور است

زارع نژاد در پایان تصریح کرد: سیاست و نگاه وزارت بهداشت در اقدامات حمایتی از تمامی شهروندان یکسان و عدالت محور است و این وزارتخانه مسئولیتی در برابر انعکاس گسترده و گزینشی برخی از این بازدید ها ندارد.

 

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


دانلود آهنگ جدید
استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز