اینترنت همانند دریاست ، کسی که آن را نمی شناسد همانند کسی ست که شنا را نمی داند.
خانه » اخبار روز » انصراف فیلم حمیدرضا قربانی از جشنواره جهانی فجر

انصراف فیلم حمیدرضا قربانی از جشنواره جهانی فجر

خانه-ای-در-خیابان-چهل-و-یکم-450x300

یکی از فیلم های سینمایی که قرار بود امسال در جشنواره جهانی فیلم فجر پخش شود فیلم سینمایی خانه ای در خیابان چهل و یکم بود که ظاهرا به تازگی از این جشنواره انصراف داده است.ارگردان این فیلم حمیدرضا قربانی در گفتگویی گفته انصراف تصمیم او نبوده است و گویا به صورت جمعی چنین تصمیمی گرفته شده است. در ادامه جزییات این خبر را برای شما عزیزان قرار خواهیم داد.

 

خبر انصراف فیلم «خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» از جشنواره جهانی فجر در حالی امروز منتشر شد که روزنامه سینما اعلام کرده که ظاهرا حمیدرضا قربانی کارگردان این فیلم ترجیح داده فیلمش به جای جشنواره فجر در سایر فستیوال‌های بین المللی به نمایش در آید. اما قربانی در گفت‌وگویی می گوید که در ارتباط با این موضوع تصمیم گیرنده نبوده و او هیچ نقشی در انصراف این فیلم از جشنواره جهانی فجر نداشته است.

«اروند»، « نفس» و «خانه ای در خیابان چهل و یکم» نام فیلم های راه یافته به بخش «سینمای سعادت» جشنواره جهانی فیلم فجر بودند که جمعه هفته پیش از سوی روابط عمومی این جشنواره اعلام شدند. اما با گذشت چند روز از اعلام نام فیلم های ایرانی راه یافته به جشنواره جهانی، روزنامه سینما امروز اعلام کرد که «خانه ای در خیابان چهل و یکم» از شرکت در جشنواره جهانی انصراف داده است. روزنامه سینما در خبر خود آورده است: «ظاهرا دلیل اصلی این انصراف، تصمیم حمیدرضا قربانی مبنی بر نمایش فیلمش در جشنواره ای غیر از جشنواره جهانی بوده است. با توجه به قوانین جشنواره های بین المللی، شرط برخی از فستیوال های معتبر ، نمایش نداشتن فیلم های متقاضی در جشنواره های دیگر است. در چنین شرایطی اگر «خانه ای در خیابان چهل و یکم» در جشنواره فجر شرکت کند امکان نمایش در فستیوال های معتبر دیگری از دست می دهد. این دقیقا همان دلیلی بود که فیلم تازه اصغر فرهادی را از جشنواره جهانی دور کرد.»

حمیدرضا قربانی تصمیم گیرنده نبود

برای صحت و سقم این خبر به سراغ حمیدرضا قربانی کارگردان « خانه ای در خیابان چهل و یکم» رفتیم تا علت انصراف فیلم اش را از جشنواره جهانی فجر جویا شویم. قربانی که خیلی تمایل نداشت در ارتباط با این موضوع صحبت کند، او گفت: «در ارتباط با انصراف این فیلم از جشنواره جهانی فجر، بنده تصمیم گیرنده نبودم و اینکه می گویند قربانی خود فیلم اش را از این فستیوال بیرون کشیده است صحت ندارد.»

مخالفت پخش کننده بین المللی با اکران فیلم

اما شنیده هایی از یک منبع موثق حاکی از آن است که پخش کننده بین المللی «خانه ای در خیابان چهل و یکم» با اکران این فیلم در جشنواره جهانی مخالفت کرده است و بعد از شنیدن خبر حضور این فیلم در جشنواره جهانی فجر، درخواست کرده که این فیلم نمایشی در این فستیوال نداشته باشد و به همین  دلیل و با تصمیم جمعی سازندگان، این فیلم از حضور در جشنواره جهانی انصراف داده است. «خانه ای در خیابان چهل و یکم» پیش تر در سی و چهارمین دوره جشنواره ملی فیلم فجر به نمایش درآمد و خود متقاضی حضور در جشنواره جهانی شده بود اما بنا به دلایل ذکر شده این فیلم دیگر در جشنواره جهانی فجر به نمایش در نخواهد آمد و مسئولان جشنواره هم گویا قصد ندارند فیلم دیگری را جایگزین «خانه ای در خیابان چهل و یکم» کنند.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


دانلود آهنگ جدید
استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز