هیچ می دانی فرصتی که از آن بهره نمی گیری ،آرزوی دیگران است.(جک لندن)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
خانه » عمومی و متفرقه » تاریخ دقیق ماه گرفتگی و خسوف در سال 93

تاریخ دقیق ماه گرفتگی و خسوف در سال 93

آغاز خسوف های متوالی از ۲۶ فروردین ۹۳

 

تماشاگران آسمان می توانند ۱۵ آوریل (۲۶ فروردین) نظاره گر خسوفی کامل باشند.

تاریخ دقیق ماه گرفتگی و خسوف در سال 93

نیمه شب پانزدهم آوریل (بیست و ششم فروردین)، ماه دچار خسوف کامل می شود و چشم اندازی متفاوت را برای ساکنان زمین ترسیم می کند. این خسوف آغاز توالی نادری از چهار خسوف کامل است که در دو سال آینده ماه را در بر می گیرد.

خسوف زمانی اتفاق می افتد که خورشید، زمین و ماه به نحوی قرار می گیرند که سایه زمین بر ماه می افتد و در نتیجه ماه، تاریک به نظر می رسد.

«گری کرانک» نویسنده مجله «آسمان و تلکسوپ» می گوید: خسوف ها از معدود پدیده های کیهانی هستند که با چشم غیرمسلح از زمین قابل رویت هستند در عین حال افرادی که به دوربین های دوچشمی دسترسی داشته باشند می توانند این رخداد را با جزئیات بیشتری مشاهده کنند.

«جرالد مک کیگان» اخترشناس در مرکز علوم «اوکلند» با اشاره به وقوع این ماه گرفتگی، درباره علت سرخ رنگ به نظر رسیدن ماه در زمان خسوف، گفت: سرخ فام به نظر رسیدن ماه متاثر از بازتابش نور خورشید از جو زمین است.

وی افزود:این همان تاثیری است که در زمان غروب خورشید موجب می شود خورشید نارنجی به نظر برسد. قرمز رنگ شدن خورشید نیز تحت تاثیر بازتابش نور آن در جو زمین است.

خسوف های بعدی که پس از خسوف پانزده آوریل رخ می دهند، به ترتیب در هشتم اکتبر امسال، و هشتم آوریل و ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۵ است.

مک کیگان درباره علت خسوف های چهارتایی، گفت: علت این خسوف ها ناشناخته است و از سال ۲۰۰۱ تا ۲۱۰۰، به طور کلی هشت بار خسوف های چهارتایی رخ می دهد.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز
http://haftegy.ir/ http://www.joke4u.ir http://dfun.ir http://pctech.ir/ http://owjnews.ir http://www.javanfa.ir دانلود فول آلبوم